مشاور ریاست جمهوری اوکراین مدعی شد که ۳۵۰۰ نظامی روس از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک این کشور کشته و زخمی شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مشاور ریاست جمهوری اوکراین مدعی شد که از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک این کشور، ۳۵۰۰ نظامی روس کشته و زخمی شده اند.
وی در عین حال افزود که نیروهای روسیه طی روز شنبه هیچ پیشرفت مهمی کسب نکردند.
این در حالیست که درگیری‌های در اوکراین در سومین روز از حمله روسیه که با هدف حمایت از غیرنظامیانِ دونباس پنجشنبه هفته گذشته به دستور پوتین آغاز شد، ادامه دارد.
وزارت دفاع روسیه ساعاتی پیش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از امتناع کی یف از مذاکره، امروز به همه واحدهای نیروهای مسلح روسیه دستور داده شد تا در همه جهات حمله کنند. در جریان تخلیه ۸۲ نظامی اوکراین که در جزیره «مار» تسلیم شدند، ۱۶ قایق نیروی دریایی کی‌یف سعی کردند به کِشتی های روسیه حمله کنند. به احتمال زیاد پهپادهای آمریکایی قایق‌های اوکراینی را به سمت کِشتی های ناوگان دریای سیاه روسیه هدایت کردند. روز گذشته ۱۶ قایق اوکراینی به کِشتی های روسیه حمله کردند که ۶ فروند از آنها منهدم شدند. در جریان حمله قایق‌های اوکراینی، پهپادهای «RQ-۴» و «MQ-۹А» آمریکا در منطقه در اقدامی تحریک آمیز شروع به گشت زنی کردند.
وزارت دفاع روسیه در این بیانیه اضافه کرد: داده‌ها نشان می‌دهند که ملی گرایان اوکراین به استقرار توپخانه‌ها و راکت اندازها در مناطق مسکونی در کی یف و سایر شهرها ادامه می‌دهند. روش جنگ ملی گرایان اوکراین شبیه تروریست‌ها است. روسیه را تحریک به آتش مقابل در مناطق مناطق مسکونی می‌کنند. نیروهای مسلح روسیه هیچ حمله‌ای را به مناطق مسکونی شهرهای اوکراین انجام نمی‌دهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari