کوزوو خواستار تأسیس پایگاه نظامی دائمی آمریکا و عضویت در سازمان ناتو شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، در ادامه واکنش‌ها به عملیات نظامی روسیه در اوکراین؛ کوزوو خواستار تأسیس پایگاه نظامی دائمی آمریکا و عضویت در سازمان ناتو شد.
«آرمند مهاج»، وزیر دفاع کوزوو در این ارتباط اعلام کرد که کوزوو از آمریکا خواسته است تا پس از حمله روسیه به اوکراین، یک پایگاه نظامی دائمی در این کشور ایجاد کند و ادغام آن در ناتو را تسریع بخشد.
آمریکا در حال حاضر ۶۳۵ سرباز در این کشور منطقه بالکان دارد تا صلح شکننده را به عنوان بخشی از مأموریت حفظ صلح ناتو دنبال و حفظ نمایند.
مهاج در صفحه فیس بوک خود گفت: «تسریع عضویت کوزوو در ناتو و داشتن پایگاه دائمی نیروهای آمریکایی یک نیاز فوری برای تضمین صلح، امنیت و ثبات در بالکان غربی است.»
کوزوو همچنین به کشورهای اروپایی در اعمال تحریم‌ها علیه روسیه پیوسته است. مهاج در این ارتباط گفته است که اگر آمریکا بخواهد، دولت او آماده ارائه کمک برای هرگونه عملیات نظامی به اوکراین است.
استقلال کوزوو در سال ۲۰۰۸ توسط بیش از ۱۱۰ کشور عمدتاً غربی به رسمیت شناخته شده است، اما صربستان و روسیه هنوز استقلال کوزوو را به رسمیت نمی‌شناسند.
از سوی دیگر حداقل چهار عضو ناتو نیز استقلال کوزوو را به رسمیت نمی‌شناسند و کوزوو به دلیل مخالفت روسیه هنوز عضو سازمان ملل نیست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari