معاون وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به اینکه تحریم ها علیه سوریه و روسیه غیر قانونی است، گفت تروریست های سوریه و نئونازی های اوکراین تحت فرمان یک عامل محرک مشترک هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: اقدامات ظالمانه و یکجانبه کشورهای غربی علیه سوریه در طول سالیان گذشته که اکنون علیه روسیه نیز در حال انجام است، با استناد به منشور سازمان ملل غیرقانونی بوده و ایجاد ساز و کارهای جدید برای تعامل بین کشورهای هدف قرار گرفته توسط تحریم‌های غرب ضروری به نظر می‌رسد.
الجعفری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک ادامه داد: تروریست‌ها در سوریه و نئو نازی‌ها در اوکراین از یک جریان خط می‌گیرند و تحت فرمان یک محرک هستند.
وی تصریح کرد: سوریه نقش اشغالگران آمریکایی در نقل و انتقال تروریست‌ها در داخل خاک سوریه و تلاش برای احیای آنها را به صورت مستند ثبت کرده است.
معاون وزیر خارجه سوریه افزود: کسی نمی‌تواند نقش روسیه در ایجاد تعادل بین المللی را نادیده بگیرد. اقدام ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به عملیات نظامی در اوکراین، دفاعی است نه تهاجمی.
بشار الجعفری خاطرنشان کرد: حجم اطلاعات گمراه کننده و دروغین غرب درباره تحولات اوکراین بسیار بزرگ و قابل توجه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari