مشاور رئیس جمهور سوریه در سخنانی تأکید کرد که دمشق از عملیات نظامی روسیه در اوکراین حمایت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بثینه شعبان» مشاور رئیس جمهور سوریه امروز دوشنبه به بیان موضع کشورش در قبال بحران اوکراین پرداخت. این مقام سوری تأکید کرد که دمشق از عملیات نظامی روسیه در اوکراین حمایت می‌کند.
بر اساس این گزارش، مشاور رئیس جمهور سوریه همچنین اظهار داشت: کشورهایی که از جنگ در افغانستان، عراق و سوریه حمایت کردند، حق محکوم کردن اقدامات روسیه در اوکراین را ندارند. سوریه درصدد است به همراه روسیه با پیامدهای تحریم‌های غرب مبارزه کند.
پیشتر «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه به صورت تلفنی با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود گفتگو کرده بود. رئیس جمهور سوریه در این تماس تلفنی از عملیات نظامی روسیه در اوکراین حمایت کرد. او خطاب به پوتین گفت: از آنجایی که عملیات نظامی روسیه در اوکراین با هدف حمایت از غیرنظامیان در دونباس انجام می‌شود، دمشق از آن حمایت می‌کند.
اسد همچنین اقدامات تحریک آمیز آمریکا و کشورهای غربی علیه روسیه را محکوم کرد و گفت: این دست اقدامات آمریکا و کشورهای غربی تنها موجب بی ثباتی می‌شود. در ادامه، پوتین از مواضع اسد در قبال عملیات نظامی روسیه در اوکراین تشکر و قدردانی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari