کره‌شمالی امروز (دوشنبه) اعلام کرد، دوربین‌هایی را که قرار است بر روی یک ماهواره جاسوسی نصب شود، آزمایش کرده است.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، کره شمالی در حالی این خبر را منتشر کرد که روز یکشنبه همسایگانش درباره آزمایش جدید موشک بالستیک اطلاعاتی را ارائه کرده بودند.
در حالیکه رسانه دولتی کره شمالی مستقیما هیچ پرتاب موشکی را در روز یکشنبه تایید نکرد، اما این مساله را نیز گزارش داد که این آزمایش مهم شامل دوربین‌هایی برای یک ماهواره شناسایی است که عکاسی عمودی و مایل از یک منطقه خاص از زمین انجام می‌دهد. رسانه‌های دولتی این کشور همچنین عکس‌هایی از شبه جزیره کره منتشر کردند که به نظر می‌رسد که از فضا گرفته شده باشد.
جزئیات فنی این بیانیه از سوی کره شمالی به صورت مستقل تایید نشده اما گمان می‌رود کره شمالی احتمالا یک راکت یا موشک را برای گرفتن عکس از فضا آزمایش کرده باشد.
یک ماهواره جاسوسی در میان مجموعه‌ای از سیستم‌های تسلیحاتی پیچیده است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سال گذشته میلادی متعهد شد که تحت برنامه‌های مدرن‌سازی نظامی برای مقابله با آنچه سیاست‌های خصمانه ایالات متحده در قبال کشورش می‌خواند، توسعه دهد.
قرار دادن یک ماهواره در مدار مستلزم پرتاب موشک دوربرد است، اما سازمان ملل متحد، کره شمالی را از این گونه پرتاب‌ها منع کرده است، چراکه هم موشک‌های بالستیک و هم موشک‌های مورد استفاده برای پرتاب ماهواره دارای بدنه، موتور و سایر فناوری‌های مشابه هستند.
خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین گزارش داد: این آزمایش اهمیت زیادی در توسعه ماهواره‌ای کشور دارد، چرا که ویژگی‌ها و دقت کار سیستم عکاسی با وضوح بالا، سیستم انتقال داده‌ها و دستگاه‌های کنترل نگرش توسط اداره ملی توسعه هوافضا و آکادمی علوم دفاعی را تایید می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari