وزیر امور خارجه روسیه امروز سه‌شنبه در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت، ایالات متحده و متحدانش بار دیگر با انتقاد از "عملیات روسیه در اوکراین استاندارد دوگانه خود را نشان دادند."
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در چهل و نهمین نشست شورای حقوق بشر گفت: ایالات متحده و متحدانش که مستقیماً مسئول نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی بشردوستانه هستند، مرتکب جنایاتی شدند که صدها هزار تن از مردم عادی را در یوگسلاوی، عراق، لیبی، افغانستان به قتل رساند، بار دیگر استانداردهای دوگانه را نشان دادند.
وزیر خارجه روسیه یادآوری کرد که اتحادیه اروپا اخیراً با همراهی با احساسات ضد روسی تصمیم گرفت که تسلیحات مرگبار برای کی‌یف تامین کند.
او گفت: برای ما، جان هر روس یا اوکراینی، ساکن دونتسک یا لوهانسک کمتر از جان یک اروپایی یا آمریکایی ارزش ندارد. مثال اوکراین به وضوح نشان می‌دهد که نظم جهانی به اصطلاح مبتنی بر قوانین ایالات متحده و متحدانش چه معنایی برای حقوق بشر دارد.
سرگئی لاوروف گفت: دولت “نئونازی” اوکراین نماینده همه مردم اوکراین نیست. بدیهی است که دولت نئونازی کی‌یف در رابطه با مردم اوکراین، دولتی که به اصل حقوق برابر و حق تعیین سرنوشت مردم احترام می‌گذارد، نبوده و نیست.
هم‌چنین در حالی که لاوروف در حال سخنرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو بود، سفرا و دیپلمات‌ها به نشانه اعتراض، جلسه را ترک کردند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari