ولیعهد سعودی در گفتگو با یک نشریه آمریکایی اذعان کرد که عربستان سعودی به رژیم صهیونیستی نه به عنوان یک دشمن که به عنوان یک متحد می نگرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گفتگویی را با نشریه آمریکایی «آتلانتیک» انجام داده است. وی در جریان مصاحبه مذکور به موضع اصلی کشورش در قبال رژیم صهیونیستی اذعان کرده است.
بر اساس این گزارش، ولیعهد سعودی در مصاحبه با روزنامه آمریکایی مذکور اذعان کرد: ما به اسرائیل نه به عنوان یک دشمن که به عنوان یک متحد نگاه می‌کنیم. ما منافع مشترک زیادی با یکدیگر داریم.
بن سلمان در ادامه اظهاراتش همچنین فاش کرد که عربستان و رژیم صهیونیستی تلاش‌هایی را برای تحقق منافع مشترک‌شان انجام می‌دهند. این سخنان پس از آن مطرح شد که پیشتر وزیر خارجه سعودی شرط عادی سازی روابط کشورش با تل آویو را اعلام کرده بود.
ولیعهد سعودی در ادامه در پاسخ به سؤالی پیرامون مذاکرات کشورش با جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در طول ۴ ماه گذشته با ایران مذاکره کردیم. ما به بررسی جزئیات این مذاکرات ادامه خواهیم داد و امیدوارم یک موضع برسیم که برای هر دو کشور خوب باشد و آینده درخشانی برای عربستان و ایران ایجاد کند.
وی در همین ارتباط ادامه داد: ایران تا ابد همسایه ما باقی می‌ماند. نه آن‌ها می‌توانند از دست ما خلاص شوند و نه ما می‌توانیم از دست آنها خلاص شویم. بنابراین، بهتر است مشکلات و مسائل مان با ایران را حل و فصل کنیم. بهتر است راهی برای همسزیستی در کنار یکدیگر بیابیم. این مقام سعودی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شیخ تمیم [امیر قطر] فرد خوبی است و روابطمان با قطر در حال حاضر بهتر از هر زمان دیگری است.
بن سلمان در ادامه اظهارات مداخله جویانه ای را نیز در خصوص مذاکرات هسته‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای غربی مطرح کرد و گفت: ما تمایل نداریم شاهد یک توافق هسته‌ای ضعیف باشیم!
وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا نقشی در قتل خاشقجی ایفا کرده است یا خیر، مدعی شد: بدیهی است که من دستور قتل جمال خاشقجی را صادر نکردم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari