رئیس جمهور روسیه می گوید ارتش این کشور در اوکراین با نیروهای نئو نازی و مزدورانی روبرو است که از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست شورای امنیت ملی این کشور، گفت: هرگز این را رد نمی‌کنم که روس‌ها و اوکراینی‌ها، یک ملت هستند.
وی افزود: در حال حاضر، با نیروهای نئو نازی در اوکراین روبرو شده ایم. ملی گراها و مزدوران خارجی که از دیگر مناطق، ازجمله از خاورمیانه به اوکراین آمده اند، از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.
رئیس جمهور روسیه ادامه داد: ملی گرایان به جای دور کردن تجهیزات از جمعیت غیرنظامیان، سلاح‌های خود را در مناطق غیرنظامی مستقر می‌کنند و هزاران خارجی به گروگان گرفته شده اند.
وی افزود: ارتش روسیه کریدور بشردوستانه در اوکراین ایجاد کرد و حمل و نقل فراهم کرد تا غیرنظامیان بتوانند مناطق درگیری را ترک کنند، اما ملی گراها اجازه انجام آن را نمی‌دهند.
پوتین تاکید کرد: عملیات ویژه در اوکراین دقیقاً مطابق با برنامه پیش می‌رود.
رئیس جمهور روسیه پیشتر در گفتگو با همتای فرانسوی گفته بود که تا برآورده شدن اهدافش به عملیات در اوکراین ادامه می‌دهد. از جمله این اهداف، غیرنظامی شدن اوکراین و رعایت اصل بی طرفی است.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari