«حزب الله» لبنان امروز شنبه با صدور بیانیه ای وقوع انفجار تروریستی در مسجد شیعیان پیشاور پاکستان را به شدت محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «حزب الله» لبنان امروز شنبه بیانیه‌ای را در واکنش به انفجار تروریستی روز گذشته در مسجد شیعیان در پیشاور پاکستان منتشر کرد. حزب الله در بیانیه خود انفجار تروریستی در پیشاور را محکوم کرده است.
بر اساس این گزارش، در بیانیه حزب الله لبنان در این زمینه آمده است: جنایت هولناک کشتار نمازگزاران در مسجد پیشاور پاکستان محکوم است. تمامی مراجع و نهادهای دینی باید با ایدئولوژی انحرافی مبارزه کنند.
حزب الله در بیانیه خود با بیان اینکه تروریست‌های عامل این جنایت باید بازداشت و محاکمه شوند، اعلام کرد: از مقامات پاکستان انتظار می‌رود تا اقدامات لازم برای ممانعت از وقوع جنایات مشابه را انجام دهند.
پیشتر هم «شیخ قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق ضمن محکومیت شدید انفجار در مسجد شیعیان پاکستان، گفت: این حادثه در راستای ادامه جنایات گروه‌های تروریستی تکفیری به وقوع پیوست.
قیس الخزعلی تأکید کرد: تا زمانی که طرف‌های خارجی به حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری ادامه می‌دهند، جنایات این گروه‌ها متوقف نخواهد شد. گروه‌های تروریستی حامیانی دارند که با پول و فتوا از آنها حمایت می‌کنند.
گفتنی است، وقوع یک انفجار تروریستی در مسجد شیعیان در پیشاور پاکستان طی روز گذشته به شهادت بیش از ۵۰ نفر منجر شد. منابع محلی اعلام کردند که شمار زیادی از نمازگزاران نیز به دنبال این انفجار به شدت زخمی شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari