وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تاکنون مجموعا ۲۲۰۳ تأسیسات زیرساختی نظامی اوکراین مورد هدف قرار گرفته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ” از آغاز عملیات ویژه نیروهای مسلح روسیه بیش از ۲۲۰۰ تأسیسات زیرساختی نظامی اوکراین منهدم شده است.”
او گفت: “مجموعا ۲۲۰۳ تأسیسات زیرساختی نظامی اوکراین در جریان عملیات ویژه مورد هدف قرار گرفت که در این میان می‌توان به ۷۶ مقر فرماندهی و مرکز ارتباطی نیروهای مسلح اوکراین، ۱۱۱ سامانه دفاع هوایی اس-۳۰۰، بوک ام-۱، اوسا و ۷۱ ایستگاه راداری اشاره کرد.”
به گفته کوناشنکوف در جریان عملیات ۶۹ فروند هواپیما در زمین و ۲۴ هواپیما در آسمان، ۷۷۸ دستگاه تانک و دیگر خودروهای زرهی، ۷۷ موشک پرتاب چندگانه، ۲۷۹ قبضه توپ، ۵۵۳ خودروی ویژه نظامی و همچنین ۶۲ پهپاد هدف قرار گرفته و منهدم شده است.
گفتنی است ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه صبح روز پنج‌شنبه “۲۴ فبروری” اعلام کرد که در مورد اجرای عملیات نظامی ویژه اوکراین تصمیم گرفته است. او در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به شهروندان روسیه گفت: شرایط “نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس با درخواست کمک به روسیه متوسل شدند.”
به گفته رهبر روسیه، تمام مسؤولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود. وی از ارتش اوکراین خواست که از دستورات مقامات اوکراین پیروی نکنند، سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
انتهای پیام
تجاوز و ضربه زدن به استقلال هر کشوری از هر نوع محکوم چه یمن باشد چه عراق چه افغانستان چه لبنان و سوریه چه اوکراین وکشتن غیر نظامیان محکوم و متجاوز باید در مجامع بینالمللی محکوم واز مردم بیگناه حمایت شودپوتین یک جنایت کار جنگی است و باید در دادگاه بین الملل محاکمه وبه اشد مجازات محکوم گردد

source

توسط jahankhabari