معاون وزیر دفاع بلاروس استعفای خود را تقدیم وزارت دفاع کرده و گفت که نمی‌تواند از حمله روسیه به اوکراین حمایت کند.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، «ویکتور گولویچ» معاون وزیر دفاع بلاروس که رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور هم هست، گفت که پرسنل واحد نظامی ارتش بلاروس از شرکت در حمله روسیه به اوکراین “امتناع” کرده و نیروهای مسلح بلاروس نتوانستند یک گروه گردان واحد را تکمیل کنند.
وی در میان یک سری از مقام‌های بلاروسی تحت تحریم‌های انگلیس به خاطر نزدیک بودنشان به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه قرار دارد. گولویچ همچنین به صدور دستور برای انجام رزمایش مشترک با روسیه و رضایت به استقرار سربازان این کشور در سراسر مرز بلاروس با اوکراین متهم شده است.
وزارت خارجه انگلیس پیشتر گفته بود که ارتش بلاروس با اجازه دادن به نیروهای روسیه برای استقرار در مرز خود با اوکراین، از حمله روسیه به اوکراین “حمایت” و آنها را “فعال” کرده‌اند.
معاون وزیر دفاع بلاروس در بیانیه مربوط به استعفای خود خطاب به ویکتور خرنین، وزیر دفاع این کشور نوشته است: جلسه با فرماندهان واحدهای نظامی نتیجه‌ای در بر نداشت. من این شهامت را دارم که اعلام کنم جابجایی فرماندهان این واحدهای نظامی که نتوانستند تشکیل گروه‌ها را سازماندهی کنند، نتیجه‌ای را که انتظارش را داریم، به ما نمی‌دهد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari