وزارت دارایی ژاپن در بیانیه ای اعلام کرد که دولت این کشور تحریم های جدیدی علیه افراد و سازمان های روسی و بلاروسی اعمال کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دارایی ژاپن امروز سه شنبه اعلام کرد که دارایی‌های ۳۲ مقام و الیگارش دیگر روسیه و بلاروس را در پی حمله به اوکراین مسدود کرده است.
تحریم‌های جدید، ۲۰ فرد روس از جمله معاونان رئیس دفتر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، معاونان پارلمان این کشور، رئیس جمهور چچن و مدیران شرکت‌هایی با روابط نزدیک با دولت روسیه مانند گروه ولگا (Volga Group)، ترانس نفت (Transneft) و واگنر (Wagner) را هدف قرار می‌دهد.
این وزارتخانه در بیانیه خود اعلام کرد که هر گونه پرداخت و معاملات با افرادی که در فهرست هستند از این پس نیاز به مجوزهای دولتی دارد.
تحریم‌های مذکور همچنین شامل ۱۲ مقام دولتی بلاروس و افراد تجاری و همچنین ۱۲ سازمان در روسیه و بلاروس است.
وزارت دارایی ژاپن اعلام ککردکه توکیو همچنین صادرات تجهیزات پالایشگاه نفت به روسیه و اقلام همه منظوره به مقصد بلاروس را که می‌تواند توسط ارتش این کشور استفاده شود، ممنوع کرده است.
دولت ژاپن پیشتر نیز همراستا با شرکای غربی اش مقامات ارشد روسیه مانند رئیس جمهور، وزیر خارجه و وزیر دفاع و همچنین تحریم‌های صادراتی بر ۴۹ شرکت و سازمان روسی از جمله سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB)، سازمان اطلاعات نیروهای مسلح روسیه، شرکت هوافضای سوخو، شرکت هوافضای میکوئیان (میگ- MiG)، شرکت فناوری صنعتی روستک (Rostec) و غیره اعمال کرده بود.
گفتنی است، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه حدود دو هفته پیش دستور آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که آمریکا و کشورهای غربی حاضر به ارائه تضمین‌های امنیتی به مسکو نشدند.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari