روزنامه الشرق الاوسط امروز (سه شنبه) نوشت، دولت آمریکا از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست در خصوص بحران اوکراین-روسیه و محکومیت روسیه در این جنگ موضعگیری کند.
به گزارش ایسنا، این روزنامه امروز به نقل از منابعی در تشکیلات خودگردان فلسطین نوشت، رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین درخصوص بحران روسیه-اوکراین سکوت پیشه کرده و از اتخاذ موضعگیری در این زمینه خودداری کرده است.
این منبع اظهار کرد: آمریکایی‌ها و کشورهای اروپایی از ما خواستند با اتخاذ موضعگیری، روسیه را محکوم کنیم اما با این مساله مخالفت شد.
منبع یاد شده تاکید کرد: فشارهایی برای محکومیت روسیه اعمال شدند اما برخورد شدیدی شد زیرا چنین فشارها و موضعگیری‌هایی در قبال اسرائیل که از حدود ۷۰ سال پیش خاک ما را اشغال کرده، اتخاذ نشده است.
منبع مذکور تاکید کرد: تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم دارد سکوت پیشه کند و تنها موضعگیری آن عدم دخالت و درخواست برای توقف جنگ است، در واقع تشکیلات خودگردان در این بحران خود را در موضع حساسی می‌بیند چرا که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به عنوان همپیمان خوب فلسطینی‌ها شناخته می‌شود و تشکیلات نمی‌خواهد او را از دست بدهد و در مقابل نیز نمی‌خواهد هیچگونه آسیبی به روابطش با آمریکا که پس از سالها تعلیق رشد کندی را آغاز کرده، وارد شود.
تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص تحولات جنگ در اکراین تاکنون هیچگونه اظهارنظری نداشته است و همچنین مسئولان رسمی و چهره‌های برجسته جنبش فتح نزدیک به محمود عباس، رئیس تشکیلات موضعگیری نداشته‌اند و گروه‌های مخالف همانند حماس و جهاد اسلامی نیز همین موضعگیری را در پیش گرفته و سکوت کرده‌اند اما گروه‌های چپ‌گرای نزدیک به مسکو حمایت قاطع خود را از روسیه اعلام کردند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari