وزیر امور خارجه اتریش در واکنش به پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا اعلام کرد: اتحادیه اروپا نباید انتظاراتی ایجاد کند که نتواند برآورده کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، پس از آغاز بررسی درخواست عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا، الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش اعلام کرد: اتحادیه اروپا باید مراقب باشد و انتظاراتی ایجاد نکند که نتواند به آن دست یابد.
وزیر امور خارجه اتریش در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با همتای یونانی خود گفت: ما باید واقع بین باشیم که پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا چیزی را تغییر نخواهد داد.
در ۲۸ فوریه، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، درخواست رسمی برای الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا را امضا کرد و گفت که لحظه حیاتی برای توقف سال‌ها بحث و تصمیم گیری در مورد عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا فرا رسیده است.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه روند بررسی درخواست‌های عضویت اوکراین، گرجستان و مولداوی را آغاز کرد. این سه کشور پس از عملیات نظامی روسیه درخواست‌های عضویت خود را به اتحادیه ارائه کردند و کمیسیون اروپا باید نظر رسمی در مورد آن ارائه دهد و سپس آن را به ۲۷ کشور عضو ارجاع دهد تا در مورد اعطای وضعیت نامزدی، قبل از شروع طولانی و پیچیده مذاکرات تصمیم گیری کنند. پیوستن به اتحادیه اروپا یک فرآیند بلندمدت است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari