ایسنا/کرمان نشست مجازی اتاق بازرگانی کرمان با سفارت جمهوری اسلامی ایران و اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان با موضوع همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری کرمان و افغانستان امروز سه شنبه با سخنرانی استاندار کرمان برگزار شد. 
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی وند امروز ۱۷ اسفند در این نشست، از اتاق بازرگانی کرمان به خاطر برگزاری این نشست تقدیر کرد و گفت: «امیدواریم با توجه به رویکرد مثبت آقای امینیان سفیر ایران در افغانستان، زمینه مبادله تجاری میان استان کرمان و این کشور رونق بگیرد. همین جا هم از آقای امینیان دعوت می‌کنیم که تشریف بیاورندکرمان و پتانسیل‌های همکاری اقتصادی استان کرمان را بررسی کنند». 
 زینی‌وند در این نشست آنلاین با تشریح پتانسیل‌های جغرافیایی و اقتصادی استان کرمان، گفت: «می توان از ظرفیت فنی و مهندسی و پشتیبانی استان برای توسعه زیرساخت‌های بندر چابهار بهره گرفت و خیلی کارها را انجام داد. ایجاد انبارهای استراتژیک و سایر ظرفیت‌های زیرساختی و تسهیل از جمله این موارد است. در بخش سلامت هم استان کرمان برای ارایه خدمات به کشورهای همسایه مانند افغانستان، ظرفیت خوبی دارد. در حوزه پذیرش دانشجو استان کرمان قطب آموزش علوم انسانی و مهندسی است و می‌توان در این بخش هم کارهای خوبی کرد». 
استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه قریب به 12 درصد جمعیت استان کرمان را اتباع کشور افغانستان تشکیل می‌دهند؛ گفت: «میزبانی ما از برادران و خواهران افغانستانی موجب شده تا ارتباط خوبی با آنها شکل بگیرد و استان کرمان این آمادگی را دارد از سرمایه‌گذاری‌های افغانستانی‌هایی که تمکن مالی دارند، میزبانی کند. 
زینی‌وند با اشاره به ظرفیت های بخش تولید و تجارت در استان، بر تسهیل زمینه صادرات کالاهای مصرفی ضروری به افغانستان تاکید کرد: «می‌توان محصولات غذایی، میوه، محصولات معدنی و… را هم به این کشور صادر کرد. البته این کارها نیازمند این است که هیات های دو طرف با یکدیگر رفت و آمد داشته باشند که خوشبختانه اتاق بازرگانی کرمان در این زمینه فعال است و ما هم از این رویکرد حمایت می‌کنیم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari