وزیر دفاع اسپانیا از آمادگی این کشور برای ارسال محموله های تسلیحاتی بیشتری به اوکراین در صورت لزوم خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «مارگاریتا روبلِس» وزیر دفاع اسپانیا ازآمادگی این کشور برای ارسال محموله‌های تسلیحاتی بیشتری به اوکراین در صورت لزوم خبر داد.
وی افزود: اگر اوکراین نیاز داشته باشد ما ادوات جنگی بیشتری ارسال خواهیم کرد که می‌تواند به دفاع جانانه اوکراینی‌ها کمک کند.
اسپانیا به عنوان یکی از اعضای ناتو از جمله کشورهای اروپایی است که ارسال تسلیحات و پذیرش پناهجویان اوکراینی را آغاز کرده است. اسپانیا روز جمعه ۱۳۷۰ نارنجک انداز ضد تانک را به عنوان بخشی از نخستین محموله سلاح‌های تهاجمی خود برای کمک به مقابله با روسیه به اوکراین ارسال کرد.
پیش از هم، مارگاریتا روبلس وزیر دفاع اسپانیا گفته بود: این محموله همچنین شامل مسلسل سبک و ۷۰۰ هزار گلوله تفنگ و مهمات مسلسل خواهد بود. این محموله با هواپیماهای نیروی هوایی اسپانیا به مکانی در لهستان نزدیک به مرز خواهد رفت، جایی که مقامات اوکراینی آن را دریافت خواهند کرد. این سلاح‌ها برای دفاع فردی مناسب هستند و حتی برای افرادی که تجربه زیادی در استفاده از سلاح ندارند، کارآمد خواهد بود.
همچنین در نخستین پرواز پس از تهاجم روسیه به اوکراین، ۲۲۷ شهروند اوکراینی که هفت نوزاد نیز بین آن‌ها است، به فرودگاه بارسلون در ایالت کاتالونیا رسیدند.
اسپانیا اگر چه همسو با شرکای اروپایی خود، حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده است اما پیامدهای اقتصادی این مناقشه و آثار ناشی از تحریم‌ها علیه مسکو و همچنین قطع احتمالی عرضه گاز روسیه به نگرانی دولت اسپانیا و سایر دولت‌های اروپایی تبدیل شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari