وزیر امور خارجه ترکیه امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، اوکراین آمادگی خود را برای نشستی در سطح مقامات عالی‌رتبه با روسیه ابراز کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مولود چاووش‌اوغلو، دمیترو کولبا و سرگئی لاوروف، وزرای امورخارجه ترکیه، اوکراین و روسیه امروز نشستی سه جانبه در آنتالیا برگزار کردند.
چاووش‌اوغلو در کنفرانسی خبری که پس از این نشست برگزار شد، گفت: طرفین اساسا مخالف برگزاری نشستی در سطح مقامات عالی‌رتبه نیستند. حتی کولبا آمادگی کشورش را برای چنین نشستی ابراز کرد.
وی افزود: ترکیه انتظار ندارد که تمامی اختلافات تنها پس از یک نشست حل شوند و آماده است تا مجددا میزبان مذاکرات میان روسیه و اوکراین باشد.
این دیپلمات ارشد ترکیه تصریح کرد: ما آمادگی خودمان را برای میزبانی دور بعدی مذاکرات میان روسیه و اوکراین ابراز کردیم؛ اما اصلی‌ترین موضوع محل نشست نیست، بلکه مذاکرات است.
وزیر امور خارجه ترکیه در پایان نشست احتمال دیدار میان ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی را مطرح کرد.
چاووش اوغلو همچنین گفت که در کنار مباحث مطرح شده در نشست روز پنج‌شنبه موضوع دیدار احتمالی میان روسای جمهوری روسیه و اوکراین نیز مورد بحث قرار گرفت.
وی سپس یادآور شد که در این نشست موضع کشورش مبنی بر لزوم باز ماندن دالان‌های انسانی برای تخلیه غیرنظامیان و کمک‌رسانی به آنها را مورد تاکید قرار داده است. 
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari