عضو دفتر سیاسی جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین در سخنانی استقبال ترکیه از مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی را خنجری از پشت به ملت فلسطین دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین به اقدام اخیر مقامات آنکارا در استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی استقبال آنکارا از «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی را خنجری از پشت به ملت فلسطین دانست. وی گفت: اسرائیل یک رژیم نامشروع بوده و غربِ استعمارگر آن را ایجاد کرده است.
این مقام فلسطینی در ادامه اظهاراتش در این زمینه عنوان کرد: هرگونه ارتباط با رژیم اسرائیل و عادی سازی روابط با آن به معنای پذیرش جنایات آن است. تصاویر استقبال مقامات کشورهای مختلف ازجمله ترکیه از سران رژیم صهیونیستی تحت هیچ شرایطی قابل توجیه نیست.
گفتنی است، پیشتر در همین ارتباط جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اعلام کرده بود: اردوغان مدعی حمایت از فلسطین است اما گسترده‌ترین هماهنگی امنیتی را با تل آویو دارد. سفر هرتزوگ به آنکارا موجب آشکار شدن روابط ترکیه با رژیم صهیونیستی شد.
این جبهه همچنین عنوان کرد: خواسته ما از گروه‌های ملی گرای ترکیه این است که با سیاست عادی سازی روابط دولت آنکارا با رژیم صهیونیستی مقابله کنند. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اقدامی علیه منافع ملت فلسطین است.
جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در ادامه بیانیه خود اردوغان را به فریبکاری متهم کرد. این جبهه اعلام کرد: درست در زمانی که اردوغان مدعی می‌شود که از ملت فلسطین حمایت به عمل می‌آورد، می‌بینیم که بیشترین روابط را با صهیونیست‌ها دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari