سخنگوی نیروهای مسلح یمن در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: نیروهای یمنی در جریان عملیات «شکست محاصره ۱» تأسیسات نفتی آرامکو و فرودگاه نظامی «أبها» عربستان را هدف قرار دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز جمعه یک کنفرانس مطبوعاتی را در خصوص عملیات گسترده نیروهای این کشور در عمق خاک سعودی برگزار کرد.
بر اساس این گزارش، وی در جریان این کنفرانس مطبوعاتی گفت: نیروهای یمنی در جریان عملیات «شکست محاصره ۱» تأسیسات نفتی آرامکو و فرودگاه نظامی «أبها» عربستان را هدف قرار دادند.
وی افزود: عملیات «شکست محاصره ۱» در واکنش به تشدید حملات متجاوزانه، تداوم محاصره یمن و نیز ممانعت از ورود کشتی‌های حامل سوخت به بندر الحدیده، انجام شد. این عملیات با ۹ پهپاد که ۳ فروند از آنها پهپاد صماد ۳ بود، اجرا شد.
یحیی سریع اظهار داشت: بدین ترتیب، در عملیات نیروهای یمنی تأسیسات آرامکو در ریاض هدف قرار گرفت. همچنین فرودگاه نظامی أبها و اهداف حساس دیگر به وسیله پهپاد صماد ۱ مورد اصابت قرار گرفتند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن عنوان کرد: حملات ما در پاسخ به محاصره ظالمانه ملت یمن انجام می‌شود. ما رسماً اعلام می‌کنیم که در پاسخ به ممانعت از ورود سوخت به کشورمان، نیروهایمان در آماده باش کامل برای انجام عملیات‌های گسترده، به سر می‌برند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari