صدر اعظم آلمان در نشست خبری مشترک با رئیس‌‎جمهور ترکیه در آنکارا از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خواست تا جنگ در اوکراین را متوقف کند.
به گزارش ایسنا، «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان که اکنون در آنکارا به سر می‌برد، پس از دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با او نشست خبری مشترک برگزار کرد و خطاب به پوتین گفت که «دیگر دست نگه دارید»!
شولتس اقدام ترکیه در بستن تنگه «بسفر» به روی کشتی‌های جنگی روسیه تحت کنوانسیون مونترو را کمک مهمی خواند و از آنکارا تقدیر و تشکر کرد.
وی تصریح کرد: پیامدهای تحریم‌ها علیه روسیه قوی‌تر از آن چیزی بود که ما انتظار داشتیم و باید تا رسیدن به صلح ادامه پیدا کند.
صدراعظم آلمان با بیان اینکه همکاری اتحادیه اروپا و ترکیه در زمینه انرژی بسیار مهم است، اظهار کرد: گفت‌وگوی سطح بالا میان ترکیه و اتحادیه اروپا را فعال خواهند کرد.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه هم گفت: ما به تلاش‌های خود برای برقراری آتش‌بس پایدار بدون وقفه میان روسیه و اوکراین ادامه خواهیم داد.
اردوغان افزود: حجم تجارت دوجانبه ما با آلمان در سال ۲۰۲۱ از حدود ۳۸ میلیارد دلار از ۴۱ میلیارد دلار فراتر رفت. مصممیم این میزان را به ۴۰ میلیارد دلار برسانیم.
اولاف شولتس صدراعظم آلمان امروز دوشنبه با استقبال رسمی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه وارد مجتمع بش‌تپه آنکارا شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari