اشغالگران آمریکایی با کمک شبه نظامیان تحت امر خود موسوم به «قسد»، ده‌ها تروریست داعشی را از زندانی به زندان دیگری در حومه شمالی الحسکه منتقل کردند.
به گزارش ایسنا، نیروهای اشغالگر آمریکا با کمک شبه‌نظامیان وابسته به خود موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد)، ده‌ها نفر از تروریست‌های داعش را که در زندان‌های تحت کنترل قسد در «کامب البلغار»، «الشدادی» و «الصور» در حومه جنوبی الحسکه زندانی بودند، به زندان‌های دیگر در حومه شمالی این استان منتقل کردند.
خبرگزاری سانا به نقل از منابع محلی سوریه گزارش داد که با توجه به تجربه‌های قبلی آمریکا در سوء استفاده از داعش در شمال سوریه، این اقدام اشغالگران هم در چارچوب سناریوی تکراری آنها برای تحمیل نقشه‌هایشان بر مردم منطقه است.
منابع محلی می‌گویند که اشغالگران آمریکایی پس از آن این تروریست‌ها را به صورت دسته جمعی به مکان‌هایی نزدیک به پایگاه نظامی خود در منطقه التنف در حومه شرقی حمص واقع در مرزهای عراق و اردن منتقل می‌کنند تا آنها را با سایر گروه‌های تروریستی وابسته به خود آموزش داده و مسلح کنند.
منابع مذکور تأکید کردند که این مقدمه‌ای برای انجام حملات تروریستی علیه مواضع ارتش سوریه، مراکز مسکونی، تاسیسات حیاتی و اتوبوس‌ها در مناطق مختلف است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari