وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود، آخرین تحولات سیاسی و راه‌های پایان دادن به جنگ در اوکراین را مورد بحث و بررسی قرار داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، پس از ۲۰ روز از شروع حمله جنگ روسیه و اوکراین، یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، برای اولین بار، سه‌شنبه با دمیتری کولبا، همتای اوکراینی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد.
سایت عبری زبان “والا” در این باره نوشت؛ لاپید در این تماس سعی داشت که کولبا را نسبت به شروط ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای پایان جنگ قانع سازد.
لاپید با بیان اینکه این گفتگو طولانی و مثبت بوده، خاطرنشان کرد که کولبا از اسرائیل برای تلاش‌های میانجی‌گری و موضعش در مورد تحریم‌ها تشکر کرد.
همچنین وزیر امور خارجه اسرائیل اعلام کرد به همتای اوکراینی خود درباره کمک‌های بشردوستانه‌ای که اسرائیل به اوکراین فرستاده، اطلاع داده است.
کولبا نیز به نوبه خود پس از این تماس بیان کرد که لاپید به او اطمینان داده که اسرائیل اجازه نخواهد داد تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه دور زده شود.
 وی با اعلام اینکه راه‌های پایان دادن به جنگ در اوکراین یکی از محورهای اصلی گفتگوی خود با لاپید بوده است، روشن ساخت که اسرائیلی‌ها موافقت کردند که به حقوق اوکراینی‌هایی که وارد اسرائیل می‌شوند، احترام بگذارند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari