رئیس جمهوری پیشین تونس به اعدام ۸۱ نفر از از سوی آل سعود واکنش نشان داد و درباره تبعات آن هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الرای الاخر، منصف المرزوقی رئیس جمهور پیشین تونس، اعدام ۸۱ نفر از سوی آل سعود را محکوم کرد و گفت: رژیم ولیعهد سعودی این جنایت را در حالی انجام داد که جهان و افکار عمومی درگیر جنگ اوکراین بودند.
وی با اشاره به اینکه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر همزمان هفت نفر از مخالفانش را اعدام کرد، نوشت: السیسی میانه رو ظاهر شد و به هفت اعدام اکتفا کرد؛ اما بن سلمان به یکباره هشتاد و یک انسان را گردن زد.
رئیس جمهوری پیشین تونس همچنین بن سلمان را مسئول کشتار عده زیادی از مردم یمن دانست و گفت: در یمن، او کسی است که برای کودکان و زنان این کشور سربلند، سالهاست حکم مرگ ناشی از گرسنگی و بیماری را صادر می‌کند.
وی با اشاره به اینکه چنین شرایطی تداوم نخواهد داشت، تصریح کرد: ابرها اگر به درجه بالایی از حرارت و تراکم برسند، طوفان زا می‌شوند.
گفتنی است که از میان ۸۱ نفری که آل سعود روز شنبه اعدام کرد ۴۱ نفر شیعه بودند. منابع عربی اعلام کردند که ۴۰ نفر از این اعدامی‌ها از اهالی قطیف بودند.
روز شنبه وزارت کشور عربستان اعلام کرد که حکم اعدام ۸۱ نفر اجرا شده است. وزارت کشور عربستان سعودی ادعا کرد که این افراد مجموعه «جنایت‌هایی» مرتکب شده بودند و بعد از تفهیم اتهام اعدام شدند.
بر اساس ادعای وزارت کشور سعودی، این افراد گمراه، پیرو شیطان و افکار ضاله و منحرف مانند وابستگی به خارج و خیانت به کشور بوده و دست به انجام اقدامات تروریستی زده‌اند.
آل سعود شیعیان عربستان را به بهانه‌های واهی دستگیر، زندانی و یا اعدام می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari