رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند یک گروه هکر ایرانی فیلم‌هایی را به زبان‌های انگلیسی، عربی و فارسی منتشر کرده است که شامل مطالب زیادی درباره رئیس موساد و خانواده‌اش است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند یک گروه هکر ایرانی فیلم‌هایی را به زبان‌های انگلیسی، عربی و فارسی منتشر کرده است که شامل مطالب زیادی درباره رئیس موساد و خانواده‌اش است.
رسانه‌های صهیونیستی چهارشنبه شب از احتمال بالای هک اطلاعات «دیوید بارنیع» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) خبر دادند.
گروه هکری موسوم به «دستان باز»، به تازگی در یک کانال تلگرامی ویدئویی را منتشر کرد که در آن، اسنادی محرمانه، اطلاعات شخصی و گزارش‌های مالی از رئیس موساد فاش شد. طبق اعلام این گروه ناشناس، داده‌های هک شده در نتیجه یک عملیات هشت‌ساله از چند هدف در داخل خاک فلسطین اشغالی از جمله مقامات ارشد سرویس‌های امنیتی و نظامی حساس تل‌آویو به دست آمده است.
این خبر در صدر رسانه‌های خبری تلویزیون اسرائیل قرار گرفت.
«کانال ۱۲» اسرائیل: ما هرگز چنین حمله‌ای ندیده بودیم
مفسر نظامی «کانال ۱۲» اسرائیل گفت: اینها تصاویری است که ما ندیده‌ایم، از جمله مشخصات شخصی و فیلم‌های رئیس موساد.
پایگاه عبری «والا»، مدعی شد که احتمالاً این حمله هکری وابسته به ایران باشد. طببق این گزارش ویدئوی منتشر شده به سه زبان عبری، عربی و انگلیسی منتشر شده و در آن اطلاعاتی از جمله تصاویر شخصی رئیس موساد، بلیط‌های هوایی رزوشده از جانب او و اسنادی مالیاتی و همچنین تصاویری ماهواره‌ای از یک خانه که گفته شده متعلق به رئیس موساد است، منتشر شده است.
البته این پایگاه خبری مدعی شده که هنوز صحت این اطلاعات مشخص نشده و معلوم نیست که این داده‌ها به طور مشخص از کجا به دست آمده است. پایگاه خبری والا همچنین افزود که معلوم نیست چه کسی این کانال تلگرامی را مدیریت می‌کند؛ اما این احتمال را مطرح کرد که این یک عملیات توسط یک سازمان اطلاعاتی خارجی و با هدف در تنگنا قرار دادن رئیس موساد انجام شده باشد.
واکنش دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی
به دنبال این حمله هکری دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی از طرف موساد به این اخبار واکنش نشان داد و مدعی شد: اطلاعات منتشر شده قدیمی است و از تلفن‌همراه رئیس موساد گرفته نشده است.
در شبکه‌های اجتماعی «اسرائیل» این مسئله مطرح است که هکرهای ایرانی گوشی همسر رئیس موساد را هک کرده و از گوشی عکس، فیلم و موارد دیگر را استخراج کرده‌اند.
ادعای صهیونیست‌ها: مطالب قدیمی است و از رایانه شخصی رئیس موساد نیست
در همین زمینه مفسر نظامی کانال ۱۳ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا هکرهای ایرانی کسانی بودند که به کامپیوتر شخصی رئیس موساد نفوذ کردند، گفت: یک گروه هکر ایرانی فیلم‌هایی را به زبان‌های انگلیسی، عربی و فارسی منتشر کرده است، از جمله مطالب زیادی که درباره رئیس موساد و خانواده اش جمع آوری کرده‌اند.
این مفسر افزود: موساد عصر چهارشنبه پاسخ داد که موضوع مربوط به مسائل قدیمی است و از رایانه شخصی «دیوید بارنیع»، رئیس موساد گرفته نشده است.
شبکه کان: نبرد ایران و «اسرائیل» در هفته‌های اخیر بالا گرفته است
گیلی کوهن، مفسر سیاسی شبکه کان اسرائیل در مورد این عملیات گفت: آنچه در افشای این جزئیات مهم است زمان بندی است، زیرا این موضوع دو روز پس از حمله سایبری گسترده علیه وب سایت‌های دولتی رخ می‌دهد که ظاهراً توسط ایرانی‌ها انجام شده است و چند روز پس از حمله به مواضع موساد. وی تاکید کرد که بر اساس گزارش‌ها، درگیری‌ها بین اسرائیل و ایران در ماه‌های اخیر شدت گرفته است.
کوهن افزود: این حمله هکری، مدرک دیگری است که نبرد بین ایران و اسرائیل در هفته‌های اخیر چه از طریق حملات سایبری و چه از طریق انتشار عکس‌های شخصی تشدید شده است.
این حمله هکری پس از حمله گسترده سایبری دوشنبه شب رخ داد. در حمله سایبری دوشنبه شب زیر ساخت‌های رژیم صهیونیستی مورد حمله سایبری قرار گرفت. المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرد: حمله سایبری وب سایت‌های دولتی را فلج کرد. روزنامه هاآرتص اعلام کرد که وب سایت‌های وزارت کشور، بهداشت، دادگستری و رفاه و همچنین دفتر نخست وزیری اسرائیل از کار افتادند. هاآرتص، به نقل از یک مقام امنیتی اسرائیل تاکید کرد: این حمله سایبری بزرگترین حمله سایبری انجام شده علیه اسرائیل است و تخمین زده می‌شود که یک کشور یا یک سازمان بزرگ پشت آن باشد!

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari