دیوان بین‌المللی دادگستری بدون توجه به درخواست های امنیتی روسیه، در نشست امروز خود خواستار توقف فوری حمله مسکو به کی‌یف شد و از روسیه خواست تا درگیری‌ ها در اوکراین را متوقف کند!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، دیوان بین‌المللی دادگستری بدون توجه به درخواست های امنیتی روسیه و تلاش این کشور در راستای تأمین آن، در نشست امروز خود خواستار توقف فوری حمله روسیه به اوکراین شد!
دیوان بین‌المللی دادگستری در این راستا به روسیه دستور داد تا درگیری‌ ها در اوکراین را متوقف کرده و اقدامات درخواستی کی‌یف را بپذیرد!
این دیوان در این باره اضافه کرد: ما از تصمیم فدراسیون روسیه مبنی بر عدم شرکت در جلسه استماع شفاهی دادگاه امروز متأسفیم.
ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در واکنش به این موضوع در سخنانی ادعا کرد: ما در دیوان بین المللی دادگستری علیه روسیه به پیروزی رسیدیم و مسکو باید دستور توقف تهاجم را اجرا کند!
این در حالیست که اوکراین دوشنبه هفته گذشته از دیوان بین المللی دادگستری به عنوان دادگاه عالی سازمان ملل درخواست کرده بود که حکمی اضطراری برای توقف حملات روسیه صادر کند.
کی یف گفته بود که دلیل مسکو برای حمله نادرست است.
پیشتر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرده بود که «عملیات ویژه نظامی» روسیه «برای محافظت از افرادی است که در اوکراین در معرض قلدری و نسل‌کشی قرار گرفته‌اند و زبان اول و مادری شأن روسی است».
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari