سخنگوی جنبش فتح فلسطین گفت: بحران اوکراین بی تفاوتی جهان در قبال حقوق مردم فلسطین را آشکار ساخت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، جنبش فتح فلسطین از زبان حسین حمایل سخنگوی رسمی خود عنوان کرد که بحران اوکراین بی تفاوتی جهان در قبال حقوق مردم فلسطین را آشکار ساخت.
حمایل با اشاره به بی تفاوتی جهان نسبت به حقوق مردم فلسطین در شرایطی که کشورها اکنون یا میانجی گر و یا حامی طرف‌های درگیری دایر بین روسیه و اوکراین هستند، گفت: جهان ده‌ها سال است که نظاره گر جنایت‌ها و تجاوزات اسراییل علیه مردم فلسطین بوده است.
وی افزود: مردم فلسطین باوجود چنین بی تفاوتی نسبت به حقوق مردممان، مقاومت کرده است. ثبات ما هر کوتاهی و توطئه علیه آرمان ما را خنثی ساخته است.
این عضو جنبش فتح فلسطین بیان کرد: با اراده و پایداری مردم در برابر همه ساخت و پاخت ها و توطئه‌های دور و نزدیک مسلح شده‌ایم و اطمینان مطلق داریم که کشور ما وجود دارد و حقوق ما دیر یا زود گرفته می‌شود.
حمایل با اشاره به اینکه طنز روزگار این است که یک رژیم آپارتاید و رژیمی که مرتکب جنایت علیه بشریت می‌شود، در بحران اوکراین میانجی گری می‌کند، در توصیف رفتار رژیم صهیونیستی اعلام کرد: تل آویو به درجه‌ای از وقاحت سیاسی رسیده است که در سایه اعدام‌های میدانی و جنایات جنگی که علیه مردم فلسطین انجام می‌دهد، تنها می‌توان آن را حماقت برای بشریت توصیف کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari