بر اساس گزارشها نخست وزیر ژاپن در دیدار امروز (شنبه) خود در شهر دهلی نو با همتای هندی‌اش به دنبال تشویق به اتخاذ یک رویکرد متحد در قبال اوکراین در ضمن پیگیری تقویت روابط امنیتی در منطقه هند-اقیانوسیه است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در اظهاراتی که در آستانه سفر امروزش به هند ایراد کرد، گفت: از آنجا که حمله روسیه به اوکراین با این سفر تلاقی پیدا کرده، من مایل به تاکید بر اهمیت اتحاد بین المللی و تایید اینکه ژاپن و هند بر سر مسائل مختلف با یکدیگر همکاری کنند، هستم.
هند و ژاپن از اعضای یک بلوک امنیتی موسوم به بلوک ” گفتگوی امنیتی چهارجانبه” (کوآد) هستند که شامل آمریکا و استرالیا نیز میشود.
ژاپن از زمان حمله روسیه به اوکراین که در ۲۴ فوریه آغاز شد، تحریم‌هایی را علیه ده‌ها فرد و سازمان روسی اعمال کرده و پذیرای آوارگان اوکراینی بوده است. هند، با این حال، تنها عضو از چهار عضو بلوک کوآد است که حمله به اوکراین را محکوم نکرده است.
بر اساس این گزارش، کیشیدا همچنین به دنبال تقویت روابط امنیتی و اقتصادی با هند، دومین کشور پرجمعیت جهان و سومین اقتصاد بزرگ آسیا، است.
روزنامه نیکی ژاپن گزارش داد که انتظار میرود وی در این سفر برنامه‌ای را برای سرمایه گذاری ۵ تریلیون ینی (۴۲ میلیارد دلاری) در هند طی پنج سال اعلام کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari