مشاور نخست وزیر سوریه در اظهاراتی گفت، سفر بشار اسد به امارات که روز جمعه انجام شد، "یک نفوذ دیپلماتیک مهم در برابر تلاش‌ها برای تضعیف ثبات در منطقه" است و نتایج این دیدار به نفع امنیت ملی عربی خواهد بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز عربی، عبدالقادر عزوز، مشاور نخست وزیر سوریه فاش کرد، در جریان سفر بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور به امارات پیام‌هایی بین سوریه و تعدادی از برادران در کشورهای عربی مبادله شد تا در آینده نزدیک سفرهای مشابهی انجام شود.
اسد روز جمعه در امارات با محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی، و محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار کرد.
عزوز در مورد این دیدار تاکید کرد، این یک “نفوذ دیپلماتیک در برابر تلاش‌های دشمنان امنیت ملی عربی برای تضعیف ثبات آن و اختلاف‌افکنی میان برادران عرب است.”
وی در خصوص امکان بازگشایی دیگر مسیرهای عربی – سوری در این سفر افزود: پیام‌های بسیاری با تعدادی از برادران در کشورهای عربی مبادله شده است تا در آینده نزدیک سفرهای مشابهی را در جهت خدمت به امنیت ملی عربی ترتیب دهیم.
به گفته عزوز، سفر اسد به امارات اهداف و ابعاد بسیاری دارد و  در چارچوب تکمیل تلاش‌ها برای هماهنگی و همکاری بین دو کشور به ویژه با توجه به چالش‌ها و پیامدهای پیش روی منطقه و جهان درنتیجه بحران اوکراین انجام می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari