روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد: دولت «جو بایدن» تعداد قابل توجهی سامانه پاتریوت را در ازای افزایش تولید نفت برای عربستان ارسال کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه وال استریت ژورنال امروز دوشنبه به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که دولت «جو بایدن» ماه گذشته میلادی تعداد قابل توجهی سامانه پاتریوت را به درخواست عربستان سعودی برای مقابله با ارتش و مبارزان یمنی به ریاض فرستاده است.
به گزارش این رسانه، مقامات آمریکایی دراین باره می‌گویند که این اقدام کاخ سفید علیرغم تنش‌هایی است که در روابط میان دو کشور وجود دارد.
وال استریت ژورنال ادعا کرد: این اقدام بایدن در راستای وعده واشنگتن به حمایت ازدوستان آمریکا در منطقه به شمار می‌آید!
مقام آمریکایی مذکور اضافه کرد: واشنگتن امیدوار است که عربستان تولید نفت خود را برای کاهش قیمت سوخت افزایش دهد.
تقاضای کشورهای غربی برای افزایش تولید نفت به دنبال آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین با هدف حمایت از غیرنظامیان در دونباس از ۲۴ فوریه فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند ماه سال ۱۴۰۰)، مطرح شد.
گفتنی است که درخواست‌های ریاض برای بهره مندی از سامانه‌های پاتریوت بیشتر در حالی مطرح شده است که حملات تلافی جویانه موشکی و پهپادی ارتش و مبارزان یمنی ادامه داشته و سامانه‌های متعدد مستقر در عربستان نیز تا کنون موفق نشده‌اند از مراکز حیاتی ریاض در برابر یمنی‌ها محافظت کنند.
در این ارتباط، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز یکشنبه از سومین مرحله عملیات شکست محاصره خبر داد.
وی تاکید کرد که در این عملیات شرکت آرامکو در جده و اهداف حیاتی در جیزان با چند موشک بالستیک و بالدار قدس ۲ هدف قرار گرفت.
نیروهای مسلح یمن از انجام عملیاتی با نام کسر الحصار الثانیه (شکست محاصره) خبر دادند که در آن از انواع موشک‌های بالستیک و پهپادها استفاده شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari