شرکت نفت یمن از اقدام خصمانه ائتلاف سعودی در توقیف یکی دیگر از کشتی های حامل سوخت این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «عصام المتوکل» سخنگوی شرکت ملی نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی یکی دیگر از کشتی‌های حامل سوخت این کشور را توقیف کرده است.
بر اساس این گزارش، این شخصیت یمنی تأکید کرد: ائتلاف متجاوز سعودی با هدف تنگ‌تر کردن حلقه محاصره علیه مردم یمن، اقدام به توقیف کشتی حامل سوخت تحت عنوان «سی ادور» کرده است.
وی در همین زمینه اظهار داشت: کشتی «سی ادور» درحالی توسط ائتلاف متجاوز سعودی توقیف شده است که هم مورد بازرسی قرار گرفته بود و هم پیشتر مجوزهای لازم برای ورود به بنادر یمنی را از سازمان ملل متحد دریافت کرده بود.
المتوکل با اشاره به بحران انسانی در یمن که ناشی از کمبود سوخت در این کشور است، تصریح کرد: توقیف یکی دیگر از کشتی‌های حامل سوخت یمن تنها به درد و رنج یمنی‌ها اضافه خواهد کرد؛ مردمی که با کمبود بی سابقه سوخت مواجه هستند.
پیش از این، مقامات وزارت بهداشت یمن در واکنش به توقیف چند کشتی حامل سوخت این کشور توسط سعودی‌ها، گفته بودند: قطع سوخت رسانی، بسیاری از بخش‌های بیمارستانی یمن مانند بخش‌های دیالیز، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان و بخش‌های عمل جراحی را از فعالیت خارج کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari