پادشاه اردن و ولیعهد سعودی در جریان یک تماس تلفنی مشترک در خصوص آخرین تحولات منطقه با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «عبدالله دوم» پادشاه اردن با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گفتگو کرد. گفتگوی دو طرف به صورت تلفنی انجام شد. بر اساس این گزارش، طرف‌های اردنی و سعودی در جریان تماس تلفنی مذکور در خصوص آخرین تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند.
دو طرف در این تماس تلفنی بر سَر تقویت روابط دوجانبه میان امان و ریاض در زمینه‌های مختلف توافق کردند. عبدالله دوم در این تماس خطاب به بن سلمان گفت: تنها راهکار برون رفت از مشکلات منطقه مذاکره و گفتگو است.
پادشاه اردن در ادامه همچنین بدون اشاره به جنایات عربستان سعودی علیه مردم بیگناه یمن، گفت: امنیت عربستان سعودی جزئی جدایی ناپذیر از امنیت اردن است! پیشتر اعلام شد که «عبدالله دوم» پادشاه اردن قرار است به «رام الله» در کرانه باختری سفر کند. این سفر طی هفته آینده انجام می‌شود.
قرار است عبدالله دوم در جریان سفر مذکور با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفتگو کند. برخی منابع اعلام کردند: این سفر در راستای تلاش پادشاه اردن برای جلوگیری از تشدید تنش و درگیری احتمالی بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari