عملیات استشهادی بی‌سابقه و کم‌نظیر شب گذشته در «بئر السبع» واقع در اراضی اشغالی که به هلاکت ۴ صهیونیست منجر شد، یک بار دیگر «موازنه وحشت» را به نفع مقاومت فلسطین تغییر داد.
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: منطقه «بئر السبع» واقع در اراضی اشغالی شب گذشته شاهد یک عملیات استشهادی و مقاومتی بی سابقه و منحصربه‌فرد بود. در جریان این عملیات، یک شهروند فلسطینی به وسیله خودروی خود شهرک نشینان صهیونیست در «بئر السبع» را زیر گرفت و سپس به وسیله سلاح سرد آنها را مورد اصابت قرار داد.
رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که به دنبال این عملیات ۴ شهرک نشین رژیم صهیونیستی بر اثر شدت جراحات وارده به هلاکت رسیدند. پس از آن نیز مجری این عملیات مقاومتی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی هدف اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید. این عملیات مقاومتی کم نظیر در اراضی اشغالی واکنش‌های متعددی را در محافل فلسطینیان و نیز صهیونیست‌ها به دنبال داشت.
گروه‌های مختلف فلسطینی عملیات مقاومتی کم نظیر در «بئر السبع» را قهرمانانه توصیف کرده و آن را واکنشی طبیعی به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی دانستند در همین راستا، جنبش «جهاد اسلامی» ضمن ستودن عملیات «بئر السبع»، آن را قهرمانانه توصیف کرد و مقاومت را عاملی بازدارنده در برابر اشغالگری خواند. جنبش «حماس» هم اعلام کرد که جنایت‌های رژیم صهیونیستی تنها با عملیات‌های قهرمانه رو برو می‌شود. کمیته‌های مقاومت نیز در واکنش به این عملیات مقاومتی اعلام کرد: «عملیات قهرمانانه «بئر السبع» بار دیگر ثابت کرد که ملت فلسطین تا حصول پیروزی به مقاومت مشروع خود ادامه می‌دهند».
از سوی دیگر، گروه‌ها و نیروهای ملی و اسلامی فلسطینی هم عملیات بئر السبع را تبریک گفتند. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که جنایات و تروریسم اشغالگران علیه جوانان ما و حملات آن به مردم ما در قدس، کرانه باختری اشغالی و سرزمین‌های اشغالی، آنها را از ادامه پاسخ به جنایات دشمن و تشدید جنگ منصرف نخواهد کرد. مقاومت همه جانبه تا رفع اشغال از سرزمین و اماکن مقدس ما ادامه دارد.
جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین هم به نوبه خود، عملیات قهرمانانه بئر السبع را تبریک و تاکید کرد: «این عملیات پاسخی به جنایات روزانه اشغالگران و شهرک نشینان آن علیه مردم ما است. مقاومت در همه اشکال و در همه زمینه‌ها انتخاب مردم ما برای رهایی از اشغال است».
عملیات استشهادی بی‌سابقه در «بئر السبع»/ تغییر «موازنه وحشت»
در رابطه با عملیات بئر السبع باید گفت که حتی رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز به این مسأله اذعان دارند که عملیات مذکور در طول سال‌های اخیر بی سابقه بوده است. در همین ارتباط، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عملیات استشهادی در منطقه بئر السبع در اراضی اشغالی شدیدترین عملیات در طول سالیان گذشته بوده است.
این شبکه همچنین به نقل از یک منبع سیاسی صهیونیست عنوان کرد: «امیدواریم عملیات بئر السبع نشانه‌های آنچه در ماه رمضان انتظار داریم نباشد». واقعیت این است که اذعان صهیونیست‌ها به شدید و بی سابقه بودن عملیات بئر السبع خود به تنهایی حاکی از آن است که عملیات مذکور توانسته است یکی از مهمترین اهداف خود را که حاکم ساختن موجی از ترس و وحشت در صفوف صهیونیست‌ها بوده است، محقق سازد.
عملیات «بئر السبع» موجب تثبیت «موازنه وحشت» به نفع مقاومت شد و یک قدرت بازدارندگی جدید را در برابر رژیم صهیونیستی خلق کرد به عبارت دیگر، انجام عملیات مقاومتی و استشهادی منحصر به فرد در بئر السبع بار دیگر موجب تثبیت موازنه وحشت به نفع مقاومت فلسطین شد. درحالی که صهیونیست‌ها در طول ماه‌ها و هفته‌های اخیر از طریق تشدید بازداشت‌ها در قدس و کرانه باختری، تسریع روند شهرک سازی ها، گسترش سرکوب‌ها در نقاط مختلف اراضی اشغالی، قلع و قمع اسرای فلسطینی و نیز ازسرگیری اقدامات خصمانه علیه ساکنان شیخ جراح به دنبال ایجاد رعب و وحشت در صفوف فلسطینیان بودند، عملیات بئر السبع تلاش آنها را ناکام گذاشت و موازنه وحشت را به نفع مقاومت تثبیت کرد.
عملیات استشهادی اخیر در بئر السبع همچنین یک قدرت بازدارندگی جدید را در مقابل صهیونیست‌ها خلق کرد؛ بدین معنا که اکنون دیگر مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی به خوبی می‌دانند که در صورت ارتکاب هرگونه جنایتی، با واکنش سخت فلسطینیان مواجه خواهند شد. بدیهی است که در چنین شرایطی، صهیونیست‌ها پیش از ارتکاب هر جنایتی، بارها و بارها به تبعات و پیامدهای ناشی از آن فکر خواهند کرد. لذا می‌توان گفت که یک قدرت بازدارندگی جدید در برابر تل آویو خلق شده است.
عملیات استشهادی بی‌سابقه در «بئر السبع»/ تغییر «موازنه وحشت»
پیام واضحی که مقامات رژیم صهیونیستی پس از عملیات کم نظیر «بئر السبع» دریافت کردند این بود که «مقاومت» نه تنها گزینه اصلی و راهبردی گروه‌های اسلامی فلسطین که گزینه استراتژیک ملت فلسطین نیز محسوب می‌شود. این عملیات و نیز عملیات‌های پیش از آن در اراضی اشغالی جملگی حاکی از آن هستند که فرهنگ مقاومت در عمق وجود فلسطینیان ریشه دوانده است.
فلسطینیان با انجام عملیات‌های استشهادی و مقاومتی این پیام را به صهیونیست‌ها مخابره می‌کنند که گزینه اول و آخر آنها همان گزینه «مقاومتِ مسلحانه» است و تحت هیچ شرایطی از این گزینه دست نخواهند کشید.
عملیات «بئر السبع» بار دیگر نشان داد که «فرهنگ مقاومت» در عمق وجود فلسطینیان نهادینه شده است بدون شک، پس از عملیات «بئر السبع» صهیونیست‌ها به منظور حفظ وجهه خود در مقابل افکار عمومی داخلی، منطقه‌ای و بین المللی اقداماتی را علیه فلسطینیان و نیز نزدیکان و اعضای خانواده مجری عملیات، انجام خواهند داد.
با این حال، آنچه که واضح به نظر می‌رسد، این است که مقامات تل آویو به خوبی دریافته‌اند که تداوم اقدامات تحریک آمیز در کرانه باختری، گسترش شهرک‌سازی‌ها در قدس اشغالی، سرکوب اسرای فلسطینی و آزار و اذیت‌های روزانه ساکنان شیخ جراح، تاوان سنگینی برایشان خواهد داشت.
از همین روی، پیش بینی می‌شود که مقامات رژیم صهیونیستی با هدف کنترل عملیات‌های استشهادی و مقاومتی در اراضی اشغالی، سیاست‌های مذکور را مورد بازنگری قرار دهند. با این وجود، از آنجایی که هدف اصلی و اساسی از انجام عملیات‌های مقاومتی و استشهادی، فراهم کردن زمینه برای فراگیر شدن مقاومتِ مسلحانه و پایان اشغالگری صهیونیست‌ها است، چنین عملیات‌هایی – فارغ از هرگونه سیاست‌های جدید رژیم صهیونیستی برای کنترل اوضاع – با قدرت ادامه پیدا خواهند کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari