انگلیس قرار است ۶۰۰۰ موشک دفاعی جدید و ۳۰ میلیون پوند (۴۰ میلیون دلار) در حمایت از  پوشش خبری بی.بی.سی از اوکراین بدهد و با آن حقوق سربازان و خلبان‌های اوکراینی را هم بپردازد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد، بوریس جانسون امروز (پنجشنبه) بسته حمایتی جدید را در نشست رهبران عضو ناتو و گروه ۷ در بروکسل ارائه میکند و همچنین تمایل برای تقویت ظرفیت‌های دفاعی اوکراین را نیز اعلام خواهد کرد.
جانسون همچنین گفت: انگلیس با متحدانش برای تشدید حمایتهای اقتصادی و نظامی به اوکراین و همچنین تقویت دفاع این کشور همکاری می‌کند. با گذشت یک ماه از آغاز درگیری‌ها در اوکراین، جامعه بین الملل با یک انتخاب روبروست. ما می‌توانیم شعله آزادی را در اوکراین زنده نگهداریم یا شاهد گسترش درگیری در سراسر اروپا و جهان باشیم.
انگلیس همچنین در بخشی از این بسته کمک قرار است ۶۰۰۰ موشک و ۲۵ میلیون پوند کمک مالی به ارتش اوکراین داشته باشد. همچنین ۴.۱ میلیون پوند دیگر هم برای سرویس جهان شبکه خبری بی.بی.سی به منظور کمک به سرویس‌های روسی و اوکراینی زبان این شبکه خبری و مقابله با نشر اطلاعات نادرست ارائه می‌شود.
دولت لندن گفته که تا ۱۰ هزار موشک به اوکراین می‌دهد و تا ۴۰۰ میلیون پوند هم متعهد شده که کمک مالی و بشردوستانه ارائه کند.
نشست امروز ناتو در بروکسل با هدف ارائه کمک‌های مالی بیشتر به کی‌یف شامل تجهیزات برای کمک به اوکراین در مقابل تهدیدهای اتمی، رادیولوژیکی، بیولوژیکی و شیمیایی است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari