شبکه خبری المیادین از آتش سوزی کامل تاسیسات آرامکو در جده عربستان و وقوع آتش سوزی بی‌سابقه در این تاسیسات در پی حمله نیروهای یمنی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری المیادین به نقل از منابع مطلع جزئیات حمله روز جمعه نیروهای یمنی به عمق عربستان سعودی را تشریح کرد.
المیادین گزارش داد: سومین عملیات شکست محاصره یمن از شدیدترین عملیات‌های نیروهای مسلح یمن علیه یمن است.
این گزارش می‌افزاید: اطلاعات دریافتی حاکی از آتش سوزی کامل تاسیسات آرامکو در جده و وقوع آتش سوزی به شکلی بی سابقه است. این اطلاعات حاکی است که آتش سوزی در مخازن و تاسیسات سوخت به تخریب کامل تاسیسات منجر شده است.
المیادین به نقل از منابع نظامی نوشت که صنعا بر عزم خود برای انهدام تاسیسات حیاتی آرامکو در راس التنوره، رابغ و جده تاکید می‌کند. در صورت ادامه محاصره یمن، صنعا طی روزهای آینده به هدف قرار دادن مراکز بسیار حساس سعودی ادامه خواهد داد.
المیادین افزود: صنعا تمام تاسیسات آرامکو را به عنوان اهداف عملیات خود در نظر گرفته است و تاکید می‌کند که در صورت ادامه محاصره یمن، حملات تا تخریب این تاسیسات ادامه خواهد یافت.
بر اساس این گزارش، نیروگاه برق شهر صامطه عربستان به علت حمله انصارالله از کار متوقف شده است.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که مقاومت مردمی این کشور در تازه‌ترین دستاورد خود تاسیسات حیاتی عربستان در ریاض و برخی مناطق مهم دیگر را هدف حملات موشکی و پهپادی قرار داد.
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در خصوص حملات روز جمعه نیروهای ارتش این کشور به عمق خاک سعودی بیانیه‌ای را صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: تاسیسات آرامکو در جده و تاسیسات حیاتی عربستان در ریاض پایتخت این کشور را هدف قرار دادیم و نام این عملیات، عملیات سوم شکست محاصره علیه عربستان است.
وی خاطرنشان کرد: این عملیات در پاسخ به تجاوزات ائتلاف سعودی و آغاز هشتمین سال ایستادگی در برابر جنایات ائتلاف سعودی- اماراتی است. در جریان عملیات امروز نیروهای یمنی، پالایشگاه‌های راس تنوره و رابغ هدف چند حمله پهپادی قرار گرفت. همچنین جازان و نجران نیز هدف قرار گرفتند.
در ادامه بیانیه با اشاره به بمباران اهداف مهم و حیاتی در جازان، ظهران، أبها و خمیس مشیط که با استفاده از موشک‌های بالستیک صورت گرفت؛ آمده است: حملات بیشتری به عمق خاک سعودی انجام خواهد شد و این حملات تا زمانی که جنگ و تجاوز علیه یمن متوقف شود، ادامه خواهد داشت.
عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت یمن را هدف حملات همه جانبه زمینی، هوایی و دریایی قرار داد و این کشور را محاصره کرد.
این تجاوز نظامی هیچکدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با شهید و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari