آمریکا ضمن تعهد مبنی بر تأمین هرچه بیشتر گاز مایع برای اروپا، از توافق برای ایجاد گروه ضربت مشترک با هدف کاهش وابستگی قاره سبز به ذخایر انرژی روسیه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، کاخ سفید در بیانیه‌ای از توافق جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و اورزلا فون در لاین رئیس شورای اروپا، برای ایجاد گروه ضربتی خبر داد که هدف از آن، کاهش وابستگی اروپا با سوخت‌های فسیلی روسیه و ارتقای امنیت انرژی قاره سبز عنوان می‌شود.
قرار است این گروه ضربت به طور مشترک، از سوی نمایندگانی از کاخ سفید و اتحادیه اروپا اداره شود. دستورکار کلی این گروه شامل تنوع بخشیدن به ذخایر گاز طبیعی مایع با توجه به ملاحظات اقلیمی و همچنین، کاهش تقاضا برای گاز طبیعی است.
این در حالی است که دقایقی پیش، رویترز اعلام کرد که اتحادیه اروپا و واشنگتن از توافقی رونمایی کردند که به موجب آن، دولت آمریکا متعهد به تأمین گاز مایع بیشتری برای اروپا می‌شود.
پیشتر، کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان تاکید کرده بودند که در کوتاه مدت، قطع وابستگی آنها به ذخایر انرژی روسیه، توقع نابجایی است و به همین دلیل از همراهی با تحریم‌های نفتی آمریکا علیه روسیه، معاف هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari