معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که دمشق در مقابله مستقیم با غرب شریک مسکو است و با آن در یک سنگر است.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، بشار جعفری، معاون وزیر خارجه سوریه امروز (پنج‌شنبه) در نشستی که اتحادیه نویسندگان عرب میزبان آن بود، اظهار کرد: ما در عملیات نظامی روسیه در اوکراین بی‌طرف نیستیم و در این رویارویی مستقیم با غرب شریک روسیه هستیم.
جعفری در ادامه گفت: روس‌ها در کنار ما ایستادند و همراه با ما جنگیدند بنابراین ما در یک سنگر هستیم و در هر درگیری با غرب، شریک روسیه هستیم.
معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به جنگ رسانه‌ای غرب گفت: غرب به ما دروغ می‌گوید و ما در دروغ سیاسی غرب زندگی می‌کنیم و در مورد آنچه در اوکراین در حال وقوع است، یک مشکل فرهنگ‌سازی سیاسی وجود دارد.
او افزود: پرونده‌های بین‌المللی بیش از گذشته با هم تداخل پیدا کردند و تجربه اوکراین شکنندگی سیستم امنیتی اروپا را نشان داد.
جعفری در ادامه گفت: اتحادیه اروپا اروپایی نیست بلکه وابسته به ناتو است.
این مسؤول سوری افزود: مشکل اصلی توسعه‌طلبی ناتو است که به نگرانی‌های روسیه اهمیتی نمی‌دهد و به جای اینکه شاهد انحلال آن باشیم، می‌بینیم به توسعه‌طلبی خود در شرق ادامه می‌دهد اما سیاست غرب باید متوقف شود.
انتهای پیام
فکر میکنم "شما" یی وجود ندارد که بگویید با روسیه در یک سنگر هستیم. سوریه از زمان دخالت نظامی روسیه، تمام شده است و چیزی که الان وجود دارد یک استان جدا افتاده از روسیه است.

source

توسط jahankhabari