عربستان سعودی که از حملات دردناک مقاومت یمن به ستوه آمده است، از این حملات به شورای امنیت سازمان ملل متحد پناه بُرد و خواستار برگزاری جلسه فوق العاده این شورا شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، عربستان سعودی اخیراً نامه‌ای را خطاب به شورای امنیت سازمان ملل متحد نوشته است. رسانه‌ها اعلام کردند که این نامه پس از حملات اخیر یمنی‌ها به عمق خاک سعودی ارسال شده است.
بر اساس این گزارش، عربستان سعودی در نامه مذکور ضمن محکوم کردن حملات یمنی‌ها به خاک خود، از مقامات شورای امنیت خواسته است تا هرچه سریع‌تر یک جلسه فوق العاده را به منظور بررسی حملات برگزار کنند.
در نامه عربستان سعودی به شورای امنیت آمده است: ریاض می‌خواهد که شورای امنیت حملات یمنی‌ها به خاک عربستان را تروریستی خوانده و آن را محکوم کند.
این درحالی است که شب گذشته «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: تأسیسات آرامکو در جده و تأسیسات حیاتی عربستان در ریاض پایتخت این کشور را هدف قرار دادیم و نام این عملیات، عملیات سوم شکست محاصره علیه عربستان است.
وی خاطرنشان کرد: این عملیات در پاسخ به تجاوزات ائتلاف سعودی و آغاز هشتمین سال ایستادگی در برابر جنایات ائتلاف سعودی- اماراتی است. نیروهای یمنی در جریان عملیات مذکور، پالایشگاه‌های رأس تنوره و رابغ هدف چند حمله پهپادی قرار گرفت. همچنین جیزان و نجران نیز هدف قرار گرفتند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari