رئیس جمهور اوکراین بار دیگر از متحدان غربی درخواست کمک نظامی کرد و گفت که اوکراین فقط به یک درصد جنگنده ها و یک درصد تانک های ناتو نیاز دارد و بیشتر از آن درخواست نخواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در سخنانی درباره تازه‌ترین تحولات کشورش گفت: اوکراین فقط به یک درصد جنگنده‌ها و یک درصد تانک‌های ناتو نیاز دارد و بیشتر از آن درخواست نخواهد کرد. ما از کشورهای غربی می‌خواهیم که بخش کوچکی از تجهیزات نظامی خود را که در انبارها موجود است، در اختیار کشورمان قرار دهند.
زلنسکی در ادامه افزود: اوکراین به تانک، سامانه پدافند هوایی و سلاح‌های ضد کشتی نیاز دارد. این درخواست‌ها و نیازها فقط برای حفظ آزادی اوکراین نیست بلکه برای حفظ آزادی اروپا هم هست. شرکای ما باید کمک‌ها به اوکراین را افزایش دهند زیرا این مسئله امنیت اروپا را نیز تأمین می‌کند.
وی تصریح کرد: همه مردم اوکراین در تمایل خود برای زندگی آزاد و مستقل، متحد هستند. نیروهای روسیه تجهیزات نظامی خود را پشت سرشان رها و فرار می‌کنند و به نظرم کار درستی می‌کنند چون فرار بهتر از مرگ است.
رئیس جمهور اوکراین مدعی شد: نیروهای روسیه غیرنظامیان را قتل عام می‌کنند و مناطق مسکونی، پناهگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها را هدف قرار می‌دهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari