رئیس هیئت مذاکره کننده روسیه با سازنده خواندن مذاکرات گفت امکان دیدار پوتین و زلنسکی پس از تهیه متن توافق امکانپذیر است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، روز نخست مذاکرات روسیه -اوکراین در استانبول که سه ساعت طول کشید، پایان یافت. این در حالی است که به گفته منابع خبری وزیر امور خارجه و سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه نیز در محل مذاکرات حضور داشتند.
«ولادیمیر میدنسکی» رئیس هیئت مذاکره کننده روسیه پس از پایان مذاکرات گفت: مذاکرات امروز با طرف اوکراینی سازنده بود. بر سر برخی جزئیات توافق شده و وزارت خارجه روسیه آن را بررسی خواهد کرد.‌
وی افزود: دیدار پوتین و زلنسکی پس از تهیه متن توافق امکان پذیر است. روسیه پیشنهادهای اوکراین را مطالعه می‌کند و رئیس جمهور پوتین را در جریان آن قرار خواهد داد. من از طرف اوکراینی می‌خواهم به کنوانسیون ژنو در مورد رفتار انسانی با اسیران جنگی عمل کند.
این اظهارات مقام روس در حالی است که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: فعالیت نظامی در مناطق «کی ف» و «چرنیهیف» به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد تا شرایط ادامه مذاکرات فراهم شود.
حال اینکه هیئت اوکراینی مدعی شد: نیروهای روسیه به دلیل ناتوانی در دستیابی به اهداف خود، نیروهای خود را از مناطق «کی ف» و «چرنیهیف» خارج می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari