گروه‌های مقاومت فلسطین عملیات شهادت طلبانه «بنی براک» را تبریک گفته و اعلام کردند که این عملیات پاسخی طبیعی و مشروع به جنایات و تجاوزات رژیم اشغالگر علیه فلسطینیان است.
به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای عملیات شهادت طلبانه در بنی براک در شرق تل‌آویو را تبریک گفت و بر «تداوم مقاومت و مقابله با اشغالگری با تمام توان» تأکید کرد.
این جنبش با بیان اینکه این عملیات بر اصرار فلسطین بر پرداخت بهای تجاوزات اشغالگران تأکید دارد، افزود: مسئولیت کامل جنایات علیه فلسطینیان بر عهده رژیم صهیونیستی است.
در این بیانیه آمده است: این عملیات‌ها پاسخی طبیعی به خونریزی‌ها، کشتار، تخریب خانه‌ها و خشکاندن مزارع فلسطینیان توسط اشغالگران و شهرک نشینان است.
وی افزود: این عملیات همچنین پاسخی به فریاد کودکان، مادران و پدرانی است که به دلیل جنایات و تجاوزات صهیونیستی، عزیزان خود را از دست داده‌اند و جامعه جهانی در برابر آن ساکت کرده است.
جنبش حماس هم عملیات شهادت طلبانه در تل‌آویو را که به کشته شدن ۵ شهرک نشین صهیونیست و زخمی شدن ۶ تن دیگر انجامید، تبریک گفت.
حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که هر گونه عملیات قهرمانانه که فرزندان فلسطین در وجب به وجب خاک فلسطین به اجرا در می آورند، واکنش طبیعی و مشروع به اقدامات و جنایات تروریستی ارتش اسرائیل علیه ملت و سرزمین ومقدسات فلسطین است.
در این بیانیه آمده است: ما بارها به دشمن صهیونیستی درباره تشدید تجاوزاتش علیه ملت فلسطین هشدار داده و اعلام کرده بودیم هرگز ملت فلسطین در قبال این تجاوزات و جنایات بی تفاوت نخواهد ماند و به هر شیوه ممکن با این جنایات و تجاوزات مقابله خواهد کرد و از قدس و مسجد الاقصی و سرزمین فلسطین حراست و پاسداری و صیانت خواهد کرد.
کمیته های مقاومت فلسطین هم عملیات بنی براک در شرق تل‌آویو را تبریک گفته و عنوان کردند که این عملیات «یک نوع شکست و ناامیدی جدید برای سیستم امنیتی دشمن صهیونیست است».
کمیته‌های مقاومت افزودند: این عملیات ثابت می‌کند که مردم فلسطین از روحیه مقاومت و فداکاری برای پاسخ به تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی برخودارند.
کمیته‌های مقاومت تأکید کردند که این عملیات همچنین ثابت می‌کند که انقلاب مردم فلسطین ادامه خواهد یافت و گسترده تر خواهد شد و همه تلاش‌ها برای خنثی کردن آن از طریق دستگیری و کشتار در مقابل اراده مقاومت مردم سرکش ما با شکست مواجه خواهد شد.
از سوی دیگر، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم درباره سوء استفاده از عملیات شهادت طلبانه در تل‌آویو برای انجام حملات و واکنش‌ها علیه مردم فلسطین از سوی شهرک‌نشینان و نظامیان اسرائیلی هشدار داد.
محمود عباس خاطرنشان کرد: صلح دائمی، همه جانبه و عادلانه کوتاه ترین و صحیح ترین راه برای تامین امنیت و ثبات ملت فلسطین و اسرائیل و مردم منطقه است.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین مخالفتش را با عملیات بنی براک اعلام کرد و گفت که کشتار غیرنظامیان فلسطینی و اسرائیلی تنها منجر به وخامت بیشتر اوضاع می‌شود.
در جریان عملیات شهادت طلبانه در ۳ منطقه مختلف تل آویو واقع در مرکز سرزمین های اشغالی، ۵ شهرک نشین یهود به هلاکت رسیده و ۶ تن دیگر زخمی شدند.
منابع عبری زبان ضمن اشاره به این مطلب اعلام کردند که در پی این عملیات موجی از ترس و وحشت سراسر تل‌آویو را فرا گرفت.
منابع آگاه تاکید کردند که مجریان این عملیات به شهادت رسیدند که یکی از آنان از اهالی جنین بود.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که طی ۸ روز گذشته ۱۱ صهیونیست طی ۳ عملیات سلحشورانه به هلاکت رسیده اند که همگی این عملیات ها در داخل اراضی اشغالی ۴۸ به اجرا درآمد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari