رهبر جریان صدر عراق کناره‌گیری خود و فراکسیونش را از مذاکرات انتخاب رئیس جمهور و تشکیل دولت اعلام و تاکید کرد ۴۰ روز فرصت می‌دهد که احزاب مخالف با همه نیروهای سیاسی بدون استثنا برای تشکیل دولت اکثریت ملی بدون جریان صدر مذاکره کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در توییتی نوشت: خداوند بر ما منت گذاشت که توانستیم در انتخابات پیروز شویم و بعد از آن فراکسیون اکثریت را تشکیل دهیم. اما بسیاری در ائتلاف‌های ما کارشکنی کردند و همچنان کارشکنی می‌کنند.
صدر  گفت که وی اولین نفری بوده است که توانسته فراکسیون اکثریت ملی (انقاذ الوطن) را تشکیل دهد و نامزدی مقبول را برای نخست وزیری معرفی کند.
وی افزود: برای اینکه عراق کشوری بدون دولت نماند من به ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعیان این فرصت را می‌دهم تا با تمام فراکسیون‌ها برای تشکیل دولت اکثریت ملی بدون فراکسیون صدر تا اول ماه رمضان تا نهم ماه شوال مذاکره کند.
چهارشنبه پارلمان عراق برای سومین بار در برگزاری جلسه انتخاب رئیس‌جمهور جدید شکست خورد.
هادی العامری، رهبر ائتلاف الفتح چهارشنبه بعد از نشستی با گروه‌های تحریم کننده جلسه پارلمان به خبرنگاران گفت: ما معتقدیم که به حاشیه راندن طرف‌های دیگر هرگز به ثبات عراق منجر نمی‌شود. صحبت ما به گروه‌های سیاسی به ویژه ائتلاف سه جانبه این است که ما برای رسیدن به راهکاری برای خروج از بن بست سیاسی تلاش می‌کنیم.
اما مقتدی صدر چهارشنبه در توییتی به گروه‌های هماهنگی شیعیان گفت: من هرگز با شما توافق نمی‌کنم. توافق به معنای پایان کشور است. هیچ خیری در دولت توافقی سهمیه بندی نیست.
حیدر الحداد الخفاجی، نماینده فراکسیون صدر نیز به گروه‌های چارچوب هماهنگی شیعیان نسبت به ادامه کشمکش‌های سیاسی با هدف تعطیل کردن دولت عراق هشدار داد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari