پس از اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد کشورهای خریدار باید در ازای دریافت گاز روسیه، روبل پرداخت کنند، وزیر خارجه آلمان که کشورش یکی از اصلی‌ترین خریداران گاز طبیعی روسیه است اعلام کرد غرب اسیر "باج‌خواهی" کرملین نخواهد شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، پوتین در بیانیه‌ای که از سوی تلویزیون روسیه پخش شد، فرمانی را قرائت کرد که براساس آن روبل باید جایگزین ارزهای دیگری شود که کشورهای خریدار در ازای گاز روسیه پرداخت می‌کنند و به گفته رئیس جمهوری روسیه این جایگزینی حق حاکمیت روسیه را تقویت کرده و از مشاغل روسیه حمایت می‌کند. 
در پاسخ به این اقدام آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان تاکید کرد: حالا در پاسخ به این اقدام باید گفت غرب مورد باج‌خواهی قرار نخواهد گرفت.
رابرت هابک، وزیر اقتصاد دولت آلمان هم گفت که وی هنوز چنین فرمانی را که نشان دهد باید در قبال خرید گاز روسیه، روبل پرداخت کرد، ندیده است.
وی تاکید کرد که کشورش برای تمام سناریوها در این زمینه آماده است، از جمله قطع صادرات گاز روسیه به اروپا.
پیش از این اولاف شولتس، صدراعظم آلمان گفته بود که وی به پوتین گفته بر اساس قرارداد، آلمان هم‌چنان به پرداخت پول گاز به یورو و دلار ادامه می‌دهد.
شولتس هم‌چنین اظهار امیدواری کرده بود آلمان امسال از واردات نفت و زغال سنگ روسیه مستقل شود.
بنا به گزارش‌ها حدود ۴۰ درصد گاز طبیعی مصرفی اتحادیه اروپا از روسیه تامین می‌شود.
انتهای پیام
این درسته آفرین
شما اصلا دلیل حمله روسیه به اوکراین رو میدونی که اینجوری طرف اوکراین در میای ؟ خود سخنگوی کاخ سفید گفت هیچ مدرکی درباره ی اینکه روسیه جنایت جنگی انجام داده نداریم ولی روسیه کلی مدرک داره برای اینکه اوکراین جنایت جنگی انجام داده حتی علیه مردم خودش !!!
خوب کاری میکنید. راسپوتین تو بد تله ای افتاده، محکم مقابلش بایستید.
Zelenski comitted genocide, he kills nonjewish people of russia
باید کمر دیکتاتور خونخوار رو شکست ،
انتخاب خودتونه میخواین بیچاره شین 😂😂 قطر و امارات هم که گفتن کلا ۵ درصد گاز اروپا رو میتونیم تامین کنیم
سر درد بزرگی برای کل کشورها شده. بد، طمع کاریه. محلش ندید.
آره شما که باج نمیدید و زیر حرف زور نمیرید مگر این که زورش زیاد باشه! مثل آمریکا.
درود به شرفش ن که این شیطان رو ادبش می‌کنند و خودشونودر برابر (شیطان) تسلیم نمی کنند ا ن شاالله سایه شوم شیطان از سر همه کشورهایی که از شیطان (پوتین) بیزارند محو بشه ا ن شا االله
جناب وزیر خارجه آلمان نازی: خوب کاری میکنی که پول گاز را به روبل روسیه نمیدهید. تو و هموطن های بی کفایتت میتوانید چند تا پتو دور خودتان بپیچید و منت روسها را نکشید و با سرما بسازید!
به امید خدا روسیه از امروز صادرات انرژی خود را به ناتو متوقف کند باید در سوم و سوز سرمای زیر صفر هلاک بشن این غربیهای دشمن بشر

source

توسط jahankhabari