ارتش پاکستان هر گونه ایفای نقش در تحولات امروز یکشنبه این کشور را که منتهی به انحلال مجلس ملی پاکستان و عدم اجرای رای گیری بر سر اعتماد به عمران خان در این مجلس شد، رد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه د پرینت، ژنرال بابار افتخار، مدیر کل روابط عمومی ارتش پاکستان در پاسخ به این سوال که آیا این ارتش در رخدادهای منتهی به انحلال مجلس ملی پاکستان نقش ایفا کرده است، بین داشت: مطلقا خیر.
این اظهارات مدیر کل روابط عمومی ارتش پاکستان در مورد وضعیت سیاسی جاری کشورش اندکی پس از آن بیان شد که عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان انحلال مجلس ملی این کشور را به توصیه عمران خان، نخست وزیر پاکستان تأیید کرد.
عمران خان در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم پاکستان، با بیان اینکه به عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان توصیه به منحل کردن مجلس ملی در همان روز اجرای برنامه رای گیری بر سر عدم اعتماد به او در این مجلس کرده باعث غافلگیر شدن مخالفان دولت اسلام آباد شد.
پیش از این گزارش شده بود که عمران خان پیشنهاد انحلال این مجلس را به شرط پس گرفتن برنامه رای عدم اعتماد داده است.
بر اساس این گزارش به نظر می‌رسد عمران خان حمایت از خودش را هم در مجلس ملی و هم نزد ارتش قدرتمند پاکستان از دست داده است.
زمانی که حزب تحریک انصاف متعلق به عمران به دنبال از دست دادن یک متحد اصلی خود در ائتلاف جنبش متحده قومی پاکستان (MQM-P) “اکثریت” را در مجلس ملی از دست داد، این نخست وزیر پاکستان ضربه بزرگی خورد. این جنبش روز چهارشنبه اعلام کرد که با حزب مخالف مردم پاکستان به توافق رسیده است و از رای عدم اعتماد به عمران در مجلس ملی که 342 نماینده دارد حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari