بر اساس اعلام دفتر لیز تراس، این وزیر امور خارجه انگلیس امروز (دوشنبه) با هدف طرح تقاضای اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه روسیه، به لهستان سفر می‌کند؛ سفری که در ضمن تداوم تلاش کشورهای بزرگ غربی برای تشدید فشار بر ولادیمیر پوتین و پایان دادن به درگیری در اوکراین صورت می‌گیرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لیز تراس وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هنوز جدیتش را در قبال دیپلماسی نشان نداده است. ضروری است انگلیس و متحدان ما رویکردی سختگیرانه را با هدف تقویت دست اوکراین در مذاکرات در پیش بگیرند.
او تاکید کرد: انگلیس تلاش کرده در مسیر اعمال تحریم‌ها با هدف فلج ساختن ماشین جنگی پوتین رهبری کند. ما برای تشدید فشار بر روسیه کارهای بیشتری انجام خواهیم داد و به وادار کردن دیگران به انجام کارهای بیشتر ادامه خواهیم داد.
تراس قرار است اواخر امروز به دیدار دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در شهر ورشو پایتخت لهستان برود و روز سه‌شنبه نیز با زبیگنیو رائو، همتای لهستانی وی دیدار خواهد کرد.
انگلیس که سابقا عضو اتحادیه اروپا بوده، با متحدان بین‌المللی خود برای اعمال تحریم‌ها علیه صنایع کلیدی روسیه و نخبگان ثروتمند مسکو با هدف فلج کردن اقتصاد روسیه در پاسخ به حمله این کشور به اوکراین هماهنگ شده است.
در بیانیه مذکور تصریح شد: لیز تراس چند روز دیگر با هدف انجام مذاکرات با متحدانش در گروه هفت و ناتو عازم بروکسل خواهد شد.
انتهای پیام
عجب دنیایی شده.کراهت وروباهیت از چهره اش آویزونه.
1)گربه برای رضای خدا موش نمی گیره…… 2)سیاست نخ نما شده تفرقه بینداز و حکومت کن روباه پیر استعمار بین روسیه و اکراین……این سناریو بسیار پوسیده شده

source

توسط jahankhabari