یک فرمانده سابق نیروی هوایی رژیم صهیونیستی گفت که آزادی عمل این رژیم در لبنان طی سال گذشته و پس از تهدید از سوی موشک های ضد هواپیمای حزب الله آسیب دیده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یک فرمانده سابق نیروی هوایی رژیم صهیونیستی گفت که آزادی عمل این رژیم در لبنان طی سال گذشته و پس از تهدید از سوی موشک‌های ضد هواپیمای حزب الله آسیب دیده است.
رسانه‌های صهیونیست به نقل از «عمیکام نورکین» یک فرمانده سابق نیروی هوایی این رژیم اعلام کردند: آزادی عمل اسرائیل در لبنان کاهش یافته و سال گذشته آسیب دیده است.
تحلیلگر امور نظامی کانال تلویزیونی کان رژیم صهیونیستی که این مصاحبه را با نورکین انجام می‌داد، گفت: حزب الله قبل از بیش از یک سال پیش یک موشک ضد هواپیما را به سمت پهپاد اسرائیل در حریم هوایی لبنان شلیک کرد و در آن زمان در اسرائیل دریافتند که بخشی از اقدامات غافلگیرکننده که حزب الله برای جنگ آینده برنامه ریزی کرده است در زمان عادی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این در حالی است که حزب الله لبنان اواخر بهمن ماه سال گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که پهپاد این گروه مقاومتی به مدت ۴۰ دقیقه در عمق ۷۰ کیلومتری آسمان اراضی اشغالی به پرواز درآمد.
بر اساس این گزارش، حزب الله در این بیانیه آورده بود: پهپاد مقاومت اسلامی به مدت ۴۰ دقیقه در آسمان اراضی اشغالی اقدام به گشت زنی کرد. مأموریت این پهپاد، انجام فعالیت شناسایی بوده است.
حزب الله افزود: مأموریت شناسایی تا طول ۷۰ کیلومتر از شمال فلسطین اشغالی امتداد یافت. علیرغم تمام تلاش‌های پی‌درپی و متعدد دشمن برای سرنگونی پهپاد «حسان»، این پهپاد به سلامت از اراضی اشغالی بازگشت.
در پایان بیانیه حزب الله آمده بود: پهپاد حسان پس از انجام موفقیت آمیز مأموریت خود به لبنان بازگشت. این درحالی است که دشمن صهیونیستی نتوانست هیچ آسیبی به این پهپاد که حسان نام دارد، برساند.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari