رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از ایران و سه کشور دیگر به عنوان تهدیدهای ثابت علیه دولت واشنگتن یاد کرد و گفت آمریکا باید ارتشی داشته باشد که توانایی بازدارندگی در برابر این تهدیدها را دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانتیر پست، «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه توجیهی کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان این کشور، مدعی شد که آمریکا درحال ورود به جهانی است که بیش از پیش رو به بی ثباتی می‌رود و در آن، احتمال وقوع درگیری جدی میان ابرقدرت‌ها رو به فزونی است.
وی در بخشی از اظهارات خود به مسئله تایوان و مدرنیزه شدن ارتش چین اشاره کرد و در ادامه افزود: تهاجم روسیه به اوکراین تهدیدهای موجود در جهان را عیان کرد.
مارک میلی همچنین مدعی شد که واشنگتن به کره شمالی، ایران و تهدیدهای تروریستی فراملی نیز به چشم تهدیدهای مداوم و ثابت نگاه می‌کند و نقش آمریکا در جهان فعلی، جنگیدن برای آزادی سیاسی و اقتصادی است.
وی در بخش دیگری از ادعاهای خود افزود: وقتی به آرایش نیروها نگاه می‌کنیم، اولین چیزی که به چشم می‌آید این است که چالش‌های برخاسته از چین، روسیه، کره شمالی و ایران و خطر ناشی از سازمان‌های افراط گرای خشن همچنان در محدوده تهدیدهای موجود قرار می‌گیرند و ما باید در موضعی قرار بگیریم که قدرت بازدارندگی دشمنان را داشته باشیم و ارتشی را به وجود بیاوریم که قادر به انجام چنین کاری باشد. این به معنای آن است که ما به ناتوی قوی‌تر و حضور مؤثرتر در اروپا برای مقابله با روسیه هم نیاز داریم. همچنین باید برای مقابله با چین، حضوری محسوس‌تر در آسیا داشته باشیم.
مارک میلی در ادامه مدعی شد: چین با روندی تهاجمی به دنبال بسط روابط جهانی است و در این مسیر، نه تنها اهداف اقتصادی که اهداف نظامی دوگانه را نیز جستجو می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari