مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با سفیر امریکا در بغداد در خصوص آتش‌بس در یمن و پرونده اردوگاه مرزی الهول گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی واع، قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق امروز چهارشنبه در دیدار با ماتیو تولر سفیر امریکا در بغداد در خصوص آتش‌بس در یمن و پرونده اردوگاه مرزی الهول گفتگو کرد.
مشاور امنیت ملی عراق و سفیر امریکا در این دیدار به موضوع پرونده اردوگاه مرزی الهول و راه‌های کمک به عراق برای بازسازی برخی از بازداشتگاه‌ها پرداختند.
اردوگاه الهول واقع در حومه استان حسکه سوریه میزبان بیش از ۶۲ هزار نفر از جمله ۳۰ هزار عراقی و ۲۲ هزار سوری است.پیشتر سازمان ملل، دولت عراق و نیروهای کرد حاکم بر منطقه‌ای که این اردوگاه در آن قرار دارد، بارها نسبت به خطر از کنترل خارج شدن این اردوگاه هشدار داده‌اند اما بسیاری از کشورهای اروپایی که شمار بالایی از ساکنان این اردوگاه تابعیت آنها را دارند حاضر به پذیرش شهروندان خود نیستند.
از سویی الاعرجی بر اهمیت آتش‌بس در یمن و استفاده از این فرصت برای ایجاد تفاهم میان طرف‌های یمنی تاکید کرد.
آتش‌بس در یمن از روز دوم آوریل وارد مرحله اجرایی شد. آتش بس شامل بندهایی مختلفی می‌شود، از جمله اینکه تمامی عملیات نظامی هوایی، زمینی و دریایی در داخل یمن و خارج از آن متوقف می‌شود.
مشاور امنیت ملی عراق و سفیر امریکا در خصوص آخرین تحولات سیاسی و امنیتی در سطح منطقه و جهان و همچنین تقویت همکاری‌ها میان بغداد و واشنگتن در تمامی سطوح نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari