رئیس نیروهای حفاظت هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه گفته است که مهمترین عناصر شبکه شیمیایی در سراسر جهان تأسیسات آمریکا در گرجستان و اوکراین است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ایگور کریلوف»، رئیس نیروهای حفاظت هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی ارتش روسیه روز چهارشنبه گفت: طی ۱۷ سال گذشته پیمانکاران آمریکایی بیش از ۵ میلیارد دلار در برنامه‌های بیولوژیکی و نظامی سرمایه گذاری کرده اند.
کریلوف در نشست سازمان ملل گفت: «مجموع تأمین مالی پیمانکاران آمریکا از سال ۲۰۰۵ از پنج میلیارد دلار فراتر رفته است و مهمترین عناصر شبکه شیمیایی در سراسر جهان، امکانات و تأسیسات آمریکا در گرجستان و اوکراین است.»
وی افزود: «در گرجستان، مرکز تحقیقات بهداشت عمومی لوگار از سال ۲۰۱۱ فعالیت می‌کند. به ویژه، واقعیت نگران کننده این است که «دو طبقه از ساختمان به طور کامل برای نیروهای زمینی ایالات متحده اختصاص داده شده است، و مناطق جداگانه ای در داخل برای کار با بیماران آلوده به پاتوژن های عفونت‌های خطرناک وجود دارد.»
ایگور کریلوف در نشست شورای امنیت سازمان ملل این را نیز گفت که متخصصان گرجستانی مرکز لوگار هیچ اطلاعاتی در مورد کارهای تحقیقاتی مخفی پنتاگون در آنجا ندارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari