عضو دفتر سیاسی جنبش «أنصارالله» یمن: ایجاد شورای رهبری ریاست جمهوری مشروعیت جعلی متجاوزان را از بین برد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش «أنصارالله» یمن امروز پنجشنبه به کناره گیری «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری سابق یمن از قدرت واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، عضو دفتر سیاسی أنصارالله گفت: «رشاد العلیمی» به عنوان رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری انتخاب شده است و علت این انتخاب نیز سرسپردگی او به ایالات متحده آمریکا است.
وی افزود: واقعیت این است که ما هیچ مشارکتی در تشکیل شورای رهبری ریاست جمهوری نداشته ایم. ایجاد این شورا در واقع مشروعیت جعلی متجاوزان را بین بُرد. مقاومت مردم یمن، طرف مقابل را وادار به برداشتن این گام نامشروع [ایجاد شورای رهبری ریاست جمهوری] ساخت.
پیشتر «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن از تشکیل شورای رهبری ریاست جمهوری خبر داد. عبد ربه منصور هادی با کناره گیری از قدرت تمامی اختیارات خود را به شورای رهبری ریاست جمهوری محول کرده است.
«رشاد محمد العلیمی» ریاست شورای رهبری ریاست جمهوری را برعهده خواهد داشت. در همین حال، گفته می‌شود که رئیس جمهور مستعفی یمن «علی محسن الأحمر» معاون خود را از سِمتش برکنار کرده است.
شورای رهبری ریاست جمهوری مسئولیت اداره سیاسی، نظامی و امنیتی دولت مستعفی و فراری یمن را برعهده خواهد داشت. طبق اعلام برخی منابع، شورای رهبری ریاست جمهوری ۸ عضو دارد و «سلطان علی العراده»، «طارق محمد صالح»، «عبدالرحمن ابو زرعه»، «عبدالله العلیمی باوزیر»، «عثمان مجلی» و «عیدروس الزبیدی» از اعضای این شورا هستند. این درحالی است که پیشتر برخی گزارش‌ها از برکناری عبد ربه منصور هادی از قدرت توسط عربستان سعودی حکایت داشت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari