سخنگوی کرملین امروز (جمعه) گفت، اهداف حمله روسیه به اوکراین در حال تحقق و اقدامات بر روی میز مذاکره در جریان است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز پنجشنبه دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفته بود که مسکو امیدوار است حمله نظامی در اوکراین در آینده‌ای نزدیک پایان یابد.
وی امروز به خبرنگاران گفت: ما درباره آینده‌ای نزدیک حرف می‌زنیم. این اقدامات در اوکراین در جریان است و اهداف در حال محقق شدن و کارهایی هم در بخش نظامی با مذاکره کنندگانی که با همتایان اوکراینی خود در ارتباط هستند، انجام می‌شود.
سخنگوی کرملین همچنین ادامه داد، تمامی کشورهایی که موضعی متعادل درباره عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل داشته‌اند، تحت فشار هستند.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با ۹۳ رای موافق در مقابل ۲۴ رای مخالف، روسیه را از عضویت در شورای حقوق بشر تعلیق کرد و ۵۸ کشور نیز رای ممتنع دادند. این اقدام، مسکو را از حق رای در این شورا محروم کرد.
گنادی کوزمین، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در واکنش به این اقدام گفت که روسیه به عضویت خود در شورای حقوق بشر سازمان ملل پایان می‌دهد.
پسکوف نیز گفت: مساله، درک چنین شرایط دشوار و فشار بی سابقه است و من می‌گویم، این یعنی روس هراسی. همه کشورهایی که سعی می‌کنند حداقل موضع متعادلی داشته باشند، چنین فشارهایی را تجربه می‌کنند. ما این را درک می‌کنیم.
انتهای پیام
درگیری روسیه و اوکراین را نمی توان یک جنگ واقعی نامید. در واقع یک بحران است که برای ایجاد قحطی و نابودی بخشی از جمعیت دنیا طراحی شده است و کارگردان این بحران دموکراتهای امریکا هستند. روسیه کشور مستقلی نیست بلکه کشوری است که هرموقع گلوبالیستها بخواهند در دنیا بحران ایجاد کنند به این کشور نقشی ظاهری می دهند. روسیه 77 سال نقش رقیب اتمی امریکا را بازی کرد تا امریکا بتواند ترس از سلاح هسته ای را به جهانیان القا کند و در عین حال دنیا را انطوری که خواستند مدیریت و هدایت کردند. از انجایی که ترس ملتها ریخته است و دیگر اعتبار تهدیدات نظامی امریکا از بین رفته است بحران درگیری روسیه و اوکراین را به وجود اوردند تا بتوانند در ادامه نظم نو ین جهانی مورد نظرشان عمل کنند. روسیه یک ببر کاغذیست و با گذشت 40 روز از رویارویی با اوکراین هیچ دست اورد قابل ملاحظه ای نداشته است. یک حرف ترامپ قابل تامل بود که گفت رسانه ها دشمن ملتها هستند. در عمل هم می بینیم که درست گفته است . چون رسانه ها نه تنها اطلاعات درست و مفیدی به ملتها نمی دهند بلکه با القای دروغهایی مثل سلاح هسته ای ، هارپ ، سفر به ماه و … باعث گمراه کردن ملتها و نادان نگاه داشتن انها می شوند.

source

توسط jahankhabari